e-mail sitemap strona główna

Linki:

Książki - Fantasy


Pamięć, smutek i cierń. Tom 3: Wieża Zielonego Anioła, część 2: Kręta droga

Pamięć, smutek i cierń. Tom 3: Wieża Zielonego Anioła, część 2: Kręta droga

Tad Williams.
Cena: 28.00 zł

Trzeci tom trylogii Pamięć, smutek i cierń przynosi niesamowite zakończenie magicznego konfliktu, który złamał granice czasu i przestrzeni i zwrócił przeciwko sobie ludzi różnych ras i kultur.Wydanie II. ISBN: 83-7120-080-3 Rok wydania: 1996Wydawca: REBIS Dom Wydawniczy sp. z o.o.liczba stron: 288.

Wilcza głowa

Wilcza głowa

Robert Howard.
Cena: 8.77 zł

Zbiór opowiadań twórcy Conana Wydawca: PiK Wydawnictwo.

Królewska roszada

Królewska roszada

Eugeniusz Dębski.
Cena: 19.00 zł

Hondelyk i jego wierny sługa Cadron to poszukiwacze przygód. Walczą, zbierają cięgi, szydzą z siebie i bliźnich, a kiedy ucztują, piwo leje się strumieniami. Nie uznają form pośrednich: zło to zło, zabawa to zabawa, a kobieta to wielka tajemnica. Hondelyk nie jest zimnym czarnoksiężnikiem, choć bogowie obdarowali go cudowna umiejętnością mimikry.

Wskrzesiciel

Wskrzesiciel

Sean Stewart.
Cena: 13.90 zł

Do współczesnego świata wraca magia. Na ulicach miast pojawiają się anioły oraz zabójcze, mityczne istoty. Dante Ratkay jest jednym z aniołów - ludzi obdarzonych nadprzyrodzoną mocą. Jest również człowiekiem, który nie może pogodzić się ze swoją odmiennością. Pewnego dnia doświadcza wizji zbliżającej się śmierci.

Nuda pierścieni

Nuda pierścieni

Henry N. Beard.
Cena: 18.00 zł

Wyprawa, wojna, pierścień, który w każdej chwili może stać się powodem do zerwania zaręczyn, król bez królestwa oraz mały, porośnięty futrem bohater Frytek, gotowy, a może tylko przymuszony przez czarodzieja Goodgulfa do podjęcia misji, która ocali Śródziemie Dolne przed napaścią złego Sorheda... a także smok na wrotkach.

Żona zmiennokształtnego

Żona zmiennokształtnego

Sharon Shinn.
Cena: 11.99 zł

Aubrey, niezwykle utalentowany adept, chciał zostać czarodziejem. Im więcej wiedział, tym więcej pragnął się nauczyć. Dlatego wyruszył do odległej krainy w poszukiwaniu największego mistrza magii, potężnego zmiennokształtnego Glyrendena. Z jego pomocą Aubrey chciał poznać tajemnice dawno zapomnianych zaklęć i sekrety sztuki magicznej.

Opowieści ze świata czarownic t.2

Opowieści ze świata czarownic t.2

Andre Norton.
Cena: 24.73 zł

Opowiadania, których akcja rozgrywa się w stworzonym przez Andre Norton Świecie Czarownic, napisanych przez ośmiu mistrzów fantasy i SF. ''Cieszy mnie, że mój świat jest wzbogacony i rozrasta się dzięki wysiłkom innych pisarzy. Zazdroszczę im, że tak upiększyli mój Świat Czarownic, a jednocześnie jestem tym zachwycona'' - fragment przedmowy.

Pani krainy mgieł

Pani krainy mgieł

Andre Norton.
Cena: 19.80 zł

Kilda marzy, by zostać zwiadowcą, który odkrywa nowe światy. Ten zawód mogą wykonywać jednak tylko mężczyźni. Dziewczyna podejmuje więc pracę opiekunki dzieci zarządcy niedawno skolonizowanej, peryferyjnej planety. Tam trafia do zamieszkanej przez dziwne istoty mglistej krainy, którą włada tajemnicza i groźna królowa.

Triumwirat

Triumwirat

Robert Zaręba.
Cena: 15.16 zł

Pełna humoru, dowcipu i zaskakujących puent powieść fantasy.  ISBN: 83-86383-11-9Rok wydania: 1998Wydawca: Radompress Wydawnictwo.

Pokora Garden

Pokora Garden

Felicity Savage.
Cena: 25.00 zł

W kraju zwanym Sól bogowie od wieków rządzili ludźmi. Jednak teraz niektórzy odmawiają im tego prawa, próbując zmienić ów porządek rzeczy. Młoda Pokora Garden marzy tylko o jednym: aby uciec z rodzinnego domu. Przepowiednie mówią, że czeka ją niezwykła przyszłość - odbędzie podróż, podczas której nauczy się poskramiać duchy, rozmawiać z bogami i pozna siłę wiecznej miłości.

Coś się kończy coś się zaczyna

Coś się kończy coś się zaczyna

Andrzej Sapkowski.
Cena: 31.00 zł

Najnowsza książka mistrza fantasy to zbiór opowiadań drukowanych w Fantastyce, m.in.: Droga, z której się nie wraca, Muzykanci, Tandaradei!, W leju po bombie, Bitewny pył, Złote popołudnie. Łączą się one z wiedźmińską sagą, o tytułowym Coś się kończy, coś się zaczyna mówi się nawet, że stanowi alternatywne zakończenie pięcioksięgu.

Zapomniane bestie z Eldu

Zapomniane bestie z Eldu

Patricia A. McKillip.
Cena: 25.00 zł

Na górze Eld, w zaczarowanym lesie, żyje białowłosa czarodziejka Sybel. Włada ona legionem zapomnianych magicznych bestii o nadludzkiej mocy. Jest tam dzik Cyrin, który zna odpowiedź na wszystkie zagadki poza jedną, śniący o utraconych skarbach smok Gyld, czarny łabędź z Terleth, Gules, lew o oczach z płynnego złota.

Lord demon

Lord demon

Roger Jane Zelazny Lindskold.
Cena: 25.00 zł

Lord Demon oddaje się sztuce, wiedzie spokojny żywot, otacza się przyjaciółmi. Jednak tragiczna śmierć jego wiernego sługi wciąga go ponownie w konflikty demonów z bogami. Wbrew swej woli musi przywołać najmroczniejsze umiejętności i zapomnieć o wzniosłych uczuciach. Droga do zwycięstwa prowadzi przez zdradę, zamachy i.

Władcy Runów. Tom 2: Wilcze bractwo

Władcy Runów. Tom 2: Wilcze bractwo

David Farland.
Cena: 33.00 zł

Drugi tom cyklu ''Władcy Runów'', który w USA stał się wręcz kultowy, a przedstawiony w nim świat, zaludniony przez czarnoksiężników, rycerzy, potwory i rzucające na kolana kobiety, przyciąga zastępy miłośników fantasy.  ISBN: 83-7301-080-7Rok wydania: 2001Wydawca: REBIS Dom Wydawniczy sp. z o.o.

Jednym zaklęciem

Jednym zaklęciem

Lawrence Watt-Evans.
Cena: 25.00 zł

Za morzem w dalekim Starym Etshar znajdowały się smoki, z którymi można było walczyć, księżniczki i złoto do zdobycia, magiczne zamki i wiedźmy znające tajemnicę nieśmiertelności. Ale do takich osiągnięć czarnoksiężnik, który znał tylko jedno zaklęcie nie mógł aspirować. Tobias schował więc swoje aspiracje do pustego żołądka i wyruszył na poszukiwanie przygody.

Niedoczarowany miecz

Niedoczarowany miecz

Lawrence Watt-Evans.
Cena: 23.50 zł

Wiekowy czarodziej nie był najszczęśliwszy, gdy w jego życiu pojawił się Valder, a jego chata i magiczne komponenty zostały zniszczone. Obiecał jednak młodemu zwiadowcy zaczarowany miecz, który pozwoli mu przedostać się bezpiecznie przez linie wroga. I słowa dotrzymał... Magiczny oręż uczynił Valdera niemalże nieśmiertelnym, niestraszne mu były smoki, wojownicy oraz demony.

Wieża w Kamiennym Lesie

Wieża w Kamiennym Lesie

Patricia A. McKillip.
Cena: 23.50 zł

Najnowsza powieść opowiadająca o przygodach Cyana Daga, rycerza z Gloinmere. Nastrojowa historia o magii, lojalności i honorze, której akcja toczy się w krainie smoków, szlachetnych rycerzy i groźnych czarnoksiężników. ISBN: 83-87968-44-7Wydawca: MAG Wydawnictwo Jacek Rodek.

Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini

Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini

Andrzej Sapkowski.
Cena: 36.00 zł

Z powyższego nie ma wynikać nic ponadto, co autor stwierdził na samym początku - że fantasy jest czytana. Że ma swoich amatorów i miłośników. Różnych. Takich, którzy czytają bez specjalnych emocji i takich, którzy za fantasy daliby się pokrajać. (...) Mając właśnie tych ostatnich na uwadze ośmieliłem się napisać i ośmielam się prezentować światu niniejszą książkę.

Imajica. Tom 1: Piąte Dominum

Imajica. Tom 1: Piąte Dominum

Clive Barker.
Cena: 35.00 zł

Z  cudownej materii utkanej z erotycznych namiętności, niezrealizowanych ambicji i pradawnych lęków, Imajica wydobywa jaskrawe wątki trojga wyjątkowych bohaterów: Gentle'a - Johna Furie Zachariasa, mistrza fałszerstw, którego życie jest nieskończonym ciągiem kłamstw; Judith Odell - pięknej kobiety.

Wojna Łabędzi. Jedno królestwo

Wojna Łabędzi. Jedno królestwo

Sean Russell.
Cena: 27.00 zł

Kataklizm nastąpił ponad sto lat wcześniej, kiedy król Ayru umarł nie wyznaczywszy następcy tronu, w wyniku czego królestwo pogrążyło się w chaosie. Wyrachowane intrygi Renee i Willsów - dwóch rodów pragnących objąć rządy - podzieliły państwo i zasiały ziarno nienawiści, której plon miało zbierać wiele następnych pokoleń.

Imajica. Tom 2: Pojednanie

Imajica. Tom 2: Pojednanie

Clive Barker.
Cena: 35.00 zł

Imajica to pięć dominiów: cztery z nich są nierozerwalnie splecione, piąte zaś - Ziemia - zostało na wieki od nich odcięte, a jego nieświadomi niczego mieszkańcy żyją na skraju morza możliwości, oceanu magii i tajemnicy. Tylko nieliczni wiedzą o istnieniu Imajiki, ale wielu spośród nich żyje w strachu.

Władcy runów. Tom 3: Uczennica czarnoksiężnika

Władcy runów. Tom 3: Uczennica czarnoksiężnika

David Farland.
Cena: 29.00 zł

Ddalsze losy Gaborna, obecnie Króla Ziemi, który wprawdzie utracił swą moc, ale nadal stoi na czele swych poddanych. Ciągle musi sie zmagać z zagrożeniem ze strony gigantycznych, nieludzkich raubenów. Ich hordy powracają ku dalekiemu wejściu do swego podziemnego świata - ogromnej, wyłożonej plastrami miodu siedziby, z której wydali swe rzesze.

Królowa demonów

Królowa demonów

David Drake.
Cena: 39.00 zł

Kontynuacja powieści Władca Wysp, w której ponownie uczestniczymy w podróżach i przygodach niezapomnianych bohaterów: mładego pasterza Garrica i jego siostry Shariny, ich przyjaciół Cashela i Ilny oraz czarodziejki Tenoctris. Wprawdzie tysiącletni mag został pokonany w wielkim starciu ponadnaturalnych mocy, jednak siły mroku wytrwale czyhają, aby przejąć władzę nad światem.

Teckla Vlad Taltos t.3

Teckla Vlad Taltos t.3

Steven Brust.
Cena: 21.50 zł

Trzeci tom cyklu o przygodach Vlada Taltosa, zabójcy, maga i członka mafii. A poza tym kochającego męża i potomka arystokratycznego rodu. Tym razem chłopi - leniwi, głupi i tchórzliwi - wszczynają rewolucję, a chroni ich nie kto inny niż Vlad Taltos - uosobienie wszystkiego co chcą zniszczyć i zabić.

Odpryski strzaskanej korony. Księga 4 Opowieści o Wojnie z Wężowym Ludem.

Odpryski strzaskanej korony. Księga 4 Opowieści o Wojnie z Wężowym Ludem.

Raymond E. Feist.
Cena: 32.50 zł

Zwieńczenie Sagi o wojnach z Wężowym ludem. Choć demona unicestwiono, a nieprzyjaciół odparto, mieszkańcom Królestwa nie dano zażywać owoców pokoju. Po inwazji Króla Demonów niemal całą Midkemię pokrywają ruiny i zgliszcza, zginęło wielu ludzi? a wśród nich i dzielny James, diuk Krondoru. A jednak, gdy wszyscy zabierają się do odbudowy.

Wódz mimo woli

Wódz mimo woli

Lawrence Watt-Evans.
Cena: 23.50 zł

Sterren żył w miarę spokojnie w Korzennym Ethsharze, dopóki nie odnalazła go grupka dziwacznie ubranych osób. Porwali go ze sobą i przywlekli do Semmy, najmniejszego z Małych Kólestw. Z początku sytuacja nie wyglądała zbyt groźnie. Zrobili go arystokratą, posiadaczem dziedzicznego tytułu Dziewiątego Wodza Semmy.

Odkupienie Althalusa

Odkupienie Althalusa

David & Leigh Eddings.
Cena: 44.00 zł

Pewnego dnia złodziej Althalus, którego od dłuższego czasu prześladuje pech, otrzymuje od dziwnego nieznajomego o płonących oczach niezwykłe zlecenie. Ma udać się do Domu na Końcu Świata i wykraść stamtąd Księgę boga Deiwosa. Kiedy Althalus dotrze do celu, przekona się, że czeka tam na niego kotka mówiąca ludzkim głosem.

Kraina cieni

Kraina cieni

Peter Straub.
Cena: 30.00 zł

Tytułowa Kraina Cieni to posiadłość, do której trafia główny bohater gdzie przeżywa niezwykłe wtajemniczenie. W czasie pobytu w owianym mroczną tajemnicą domu chłopiec doświadcza koszmarów i zwidów, które jednak okazują się nie do końca wytworami jego młodzieńczej wyobraźni... Wielki szlem... Książka, trzymająca w napięciu od pierwszej strony.

Talizman złotego smoka

Talizman złotego smoka

Iwona Surmik.
Cena: 21.50 zł

Uprowadzona jako dziecko przez zdziczałe plemię rozbójników, którzy zamordowali jej matkę, Albana dorasta w chacie zaklinaczki Mei. Nie zna świata poza granicami puszczy, nie potrafi też przywyknąć do życia wśród leśnych łupieżców, dla których wciąż jest jedynie zdobyczą i niebezpiecznym dziwadłem. Całym jej dziedzictwem jest złote znamię w kształcie smoka - oraz świadomość.

Mageot

Mageot

Krzysztof Kochański.
Cena: 24.00 zł

W zaginionej na krańcu świata krainie od wieków trwa legenda o Magenotach, ludziach uważanych powszechnie za magów, w istocie zaś będących więźniami tajemniczej mocy, wyzwalającej nieodparte pragnienie władzy i nieśmiertelności. W chwilach zagrożenia owa uśpiona siła manifestuje się, uruchamiając mechanizmy niecodziennych zdarzeń, targających małym światem Wermontu.

Śmierć Nekromanty

Śmierć Nekromanty

Martha Wells.
Cena: 27.00 zł

Nicholas Valiarde, porywczy i nieszczęśliwy szlachcic o tajemniczej przeszłości, pod osłoną mroku staje się mistrzem występku. Przemierza oświetlone gazowymi latarniami ulice i okrada bogaczy, by opłacić upragnioną zemstą: zabójstwo hrabiego Montesq. Gdy stanie do nierównej walki, musi uważać, bo przegrana oznacza los gorszy od śmierci.

Saga o Czarokrążcy - tom 1. Smoczy Pazur

Saga o Czarokrążcy - tom 1. Smoczy Pazur

Artur Baniewicz.
Cena: 25.50 zł

Najlepsza polska fantasy od czasów Sapkowskiego! Tęsknisz za wiedźminem? Przeczytaj o Czarokrążcy! Tom zawiera pierwsze cztery księgi opowieści o magunie Debrenie, zwanym czarokrążcą -opowieści pełnych humoru, ale i okrucieństwa, pulsujących erotyką i podszytych ponadczasowymi aluzjami politycznymi. Kolejne tomy sagi to: Pogrzeb czarownicy i Gdzie księżniczek brak cnotliwych.

Gwiezdny krąg

Gwiezdny krąg

Andre Norton.
Cena: 22.80 zł

Gwennan wiedzie spokojne, nudne życie. Aż pewnej burzowej nocy zostaje przeniesiona w odległą przeszłość - czas straszliwej katastrofy, która nawiedziła Ziemię. Czy ludzkość znów ulegnie zagładzie? To zależy, czy Gwennan wykorzysta odziedziczoną moc. ISBN: 83-241-0257-4Rok wydania: 2002Wydawca: Amber.

Rozmowy przekorne - rozmowy z pisarzami science fiction i fantasy

Rozmowy przekorne - rozmowy z pisarzami science fiction i fantasy

Dawid Brykalski.
Cena: 27.00 zł

Nie ma nic nudniejszego niż przemądrzałe rozprawy krytyczne o literaturze. Wyszedłszy z tego założenia młody, zdolny, nieznany wcześniej w środowisku fanów SF dziennikarz Dawid Brykalski postanowił przedstawić pisarskie gwiazdy w nieco inny sposób. Poprosił Wielkie Nazwiska z Pierwszej Ligi o wywiady.

Sherwood

Sherwood

Tomasz Pacyński.
Cena: 29.50 zł

W wiele lat po rozbiciu grupy banitów do puszczy Sherwood przybywa Jason, szuler i oszust, który ma nieszczęście zagrać w kości z niewłaściwym człowiekiem. Poturbowany trafia do klasztoru w puszczy, gdzie poznaje podstarzałego już byłego pomocnika Robin Hooda. Z jego ust poznaje ciemną stronę legendy i prawdziwe niebezpieczeństwo czające się w Sherwood Okładka: miękkaLiczba stron: 571ISBN: 83.

Smoczy Pakt

Smoczy Pakt

Iwona Surmik.
Cena: 23.00 zł

Albana, młoda kobieta posiadająca ogromną magiczną moc i Cal, Jeździec Równin, wyruszają na poszukiwanie prawdy o zniknięciu smoków i przymierzu, kóre niegdyś z nimi zawarto. Na swej drodze spotykają zarazę i krzewicieli nowej wiary. Będa też mieli szansę poznać prawdę o sobie... Jest to drugi tom dylogii.

Świat Mithgar. Tom 3: Oko Łowcy

Świat Mithgar. Tom 3: Oko Łowcy

Dennis L. McKiernan.
Cena: 29.90 zł

PRZEPOWIEDNIA Gdy ląd Wiosną już taje Lecz Zima panowania nie oddaje A Oko Łowcy przechadza się po niebie nocą Przekleństwo i błogosławieństwo pojawią się z mocą Ostatni Pierworodni z tych, których znacie Staną wraz z tobą w Niedźwiedzia poświacie Łowca i łup, kto powie Kto kim, danego dnia się zowie?  Tysiąc lat minęło, odkąd po raz ostatni Oko Łowcy złowieszczo lśniło na niebie.

Wojna Łabędzi: Tom 2: Wyspa bitwy

Wojna Łabędzi: Tom 2: Wyspa bitwy

Sean Russell.
Cena: 27.00 zł

Zdrada i podstęp lęgną się w spustoszonej krainie, rodzą mroczne przymierza w straszliwej wojnie. Młoda Elise Wills, uważana za zmarłą, powraca z upiornych głębi Ciemnych Wód, żywa lecz odmieniona na zawsze. Bohaterski wędrowiec, Alaan, z każdą chwilą słabnie i jest bliski śmierci... ISBN: 83-89004-43-7Rok wydania: 2003Wydawca: MAG Wydawnictwo Jacek Rodek.

Zielony jeździec

Zielony jeździec

Kristen Britain.
Cena: 35.00 zł

Opinie autorów bestsellerów o powieści Kristen Britain:  ZIELONY JEŹDZIEC to oszałamiająca pierwsza powieść, zapowiadająca długą karierę w tworzeniu pełnych napięcia i intrygi historii. Mamy tu do czynienia z naprawdę utalentowaną autorką. - Anne McCaffrey  ZIELONY JEŹDZIEC to cudownie urzekająca przygoda w konwencji heroicznej fantasy.

Odmieniec

Odmieniec

Roger Zelazny.
Cena: 18.50 zł

Dziecko zabitego Władcy Smoków zostaje uwięzione w świecie Ziemian. W końcu nadszedł dzień, gdy ci którzy skazali go na wygnanie, muszą go błagać, by powrócił jako ich wybawca. W przeciwnym razie, ich świat stanie się taki sam jak Ziemia...  Oto Roger Zelazny, wielokrotny zdobywca nagród Hugo i Nebula, w najlepszej formie.

Bazil. Tom 1: Bazil złamany ogon

Bazil. Tom 1: Bazil złamany ogon

Christopher Rowley.
Cena: 32.00 zł

W mieście Marneri nadszedł czas dorocznego święta dziękczynnego za ponad wiekową ochronę ze strony Wielkiego Zaklęcia - czas, gdy proste, wioskowe smoki, takie jak Bazil Złamany Ogon i jego smokowy, Relkin Sierota, dowodzą swej dzielności na arenie.  Niestety w tym roku nie będzie święta. Mroczni władcy Padmasy.

Młode wilki polskiej fantastyki tom 1. Mistrzowie fantasy

Młode wilki polskiej fantastyki tom 1. Mistrzowie fantasy

Rafał Dębski, Maciej Guzek, Wojciech Szyda, Agnieszka Hałas.
Cena: 26.00 zł

Był taki czas, gdy nikt nie znał takich nazwisk jak; Andrzej Sapkowski, Feliks W. Kres, Anna Brzezińska. To nie truizm, ale bezsprzeczny fakt. Każdy, największy nawet autor musi zaprezentować się czytelnikowi po raz pierwszy. Dzisiaj nadszedł czas na przedstawienie następców ASa. Ludzi młodych, ale potrafiących pisać znakomite fantasy.

Kroniki Tornoru. Tom 1: Wieża Czat

Kroniki Tornoru. Tom 1: Wieża Czat

Elizabeth Lynn.
Cena: 27.50 zł

Tornor, Podchmurna Twierdza, Lilia i Pel to bastiony strzegące Arun przed napaściami barbarzyńców z Anhardu za północnymi górami. Tymczasem pojawia się charyzmatyczny przywódca z południa - Kol, który zdobywa kolejne twierdze dzięki liczebnej przewadze i okrucieństwu. ISBN: 83-88431-75-7Rok wydania: 2003Wydawca: Solaris.

Droga do wieczności

Droga do wieczności

Jack McDevitt.
Cena: 31.92 zł

Chaka Milana żyje w odległej przyszłości, gdy cuda dwudziestego stulecia stanowią jedynie mit. Mieszkańcy Illyrii nie znają osiągnięć technicznych poprzedniej cywilizacji, a nieliczne książki, które przetrwały, są cenne i dobrze strzeżone. Brat Chaki, Arin, towarzyszył przed laty słynnemu uczonemu Karikowi Endine'owi w wyprawie mającej na celu odszukanie Przystani.

Miecz w burzy

Miecz w burzy

David Gemmell.
Cena: 37.00 zł

Pierwsza, osadzona w nowym świecie, powieść twórcy sagi Drenajów. W głębi porośniętych zielonym lasem gór krainy Rigante leży osada Trzy Strugi, której mieszkańcy oddają cześć bogom powietrza i wody oraz duchom ziemi. Wśród nich żyje chłopiec, którego czeka świetlana przyszłość. To Connavae, Miecz Demona, zrodzony w burzy, która zabrała mu ojca.

Trylogia Niezrównanego Kamienia. Tom 1: Mroczna studnia

Trylogia Niezrównanego Kamienia. Tom 1: Mroczna studnia

Margaret Tracy Weis Hicman.
Cena: 39.00 zł

Wystraszony dzieciak, Gareth, zostaje chłopcem do bicia nieposłusznego księcia Dagnarusa. Chłopcy zaprzyjaźniają się i dorastają razem. Dagnarus, przyszły Czarny Władca, uczy się sztuki wojennej, a Gareth, przyszły mag, zgłębia tajniki magii, aby zostać czarodziejem i jego doradcą. W tym świecie najważniejszą rolę odgrywają magiczne tunele.

Miecz Mroków. Tom 3: Triumf Miecza Mroków

Miecz Mroków. Tom 3: Triumf Miecza Mroków

Magaret Tracy Weis Hickman.
Cena: 38.00 zł

Po dziesięciu latach wygnania prawowity dziedzic królewskich dóbr i zaszczytów powraca uzbrojony w miecz, który pochłania magię...  ISBN: 83-7298-329-1Rok wydania: 2003Wydawca: Zysk i S-ka.

Miecz Mroków. Tom 2: Przeznaczenie Miecza Mroków

Miecz Mroków. Tom 2: Przeznaczenie Miecza Mroków

Margaret Weis, Tracy Hickman.
Cena: 39.00 zł

W królestwie Merilon magia jest życiem. Joram, który urodził się bez magicznych zdolności i któremu odmówiono należnych z urodzenia praw, został oddany śmierci. Wyrósł jednak na dzielnego mężczyznę, pokrywając brak wewnętrznej magii nieustanną czujnością oraz zręcznością doskonaloną w walce. Zmuszony do zabójstwa w obronie własnej Joram nie może dłużej ukrywać sekretu przed ziomkami: nie ma w sobi.

Smoczy cień

Smoczy cień

Barbara Hambly.
Cena: 35.00 zł

Na ziemiach lorda Johna pojawiają się demony, które pochłaniają magie i dusze czarodziejów i smoków. John musi zwrócić się o pomoc do starego i potężnego smoka Morkeleba, by pokonać potęgę demonów...  ISBN: 83-7298-243-0Rok wydania: 2003Wydawca: Zysk i S-ka.

Tyrani i Królowie. Księga 2: Wspaniały plan

Tyrani i Królowie. Księga 2: Wspaniały plan

John Marco.
Cena: 39.00 zł

Po śmierci imperatora wojna domowa ogarnia Nar. Arcybiskup Herrith zdobywa kolejne kraje. Przeciwstawia mu się hrabia Renato. Nikt z nich nie przypuszcza jednak, że jest tylko marionetką w intrydze hrabiego Biagla...  ISBN: 83-7298-343-7Rok wydania: 2003Wydawca: Zysk i S-ka.

Perła. Tom 2: Zasłona tysiąca łez

Perła. Tom 2: Zasłona tysiąca łez

Eric Lustbader.
Cena: 35.00 zł

Drugi tom wspaniałego cyklu Perła, porównywalnego z najlepszymi dokonaniami T. Goodkinda i T. Williamsa. Riane i zarazem Dar Sala-at - wybawiciel zapowiedziany w proroctwach - z pomocą przyjaciół ocaliła Kundalę od zniszczenia i odzyskała Pierścień Pięciu Smoków. Pierścień wprawdzie zapobiegł zakładzie.

Zaklinacz

Zaklinacz

Robert J. Szmidt.
Cena: 27.00 zł

Co by było, gdyby w jednym szeregu stanęli Wiedźmin Geralt, Conan Barbarzyńca, oraz Leon Zawodowiec? Co by było, gdyby świat, w którym żyli, pełen był odniesień do największych fantastycznych dzieł literackich i filmowych?  Co by było, gdyby opisano to z rozmachem Tolkiena i z humorem Monty Pythona?  Te pytania są tylko z pozoru retoryczne.

Ostatnia saga

Ostatnia saga

Marcin Mortka.
Cena: 27.50 zł

Ostatnia saga to bogata, wielowątkowa powieść o starciu dwóch zupełnie różnych rodzajów magii w surowym, okrutnym świecie odległej Północy.  ISBN: 83-89595-00-1Rok wydania: 2003Wydawca: Runa Agencja Wydawnicza A.Brzezińska.

Kroniki Tornoru. Tom 2: Tancerze z Arunu

Kroniki Tornoru. Tom 2: Tancerze z Arunu

Elizabeth Lynn.
Cena: 29.50 zł

Akcja drugiego tomu Kronik Tornoru rozpoczyna się kilka pokoleń po wydarzeniach opisanych w Wieży Czat. Kerris jest kalekim młodzieńcem mieszkającym w Tornorze i kształcącym się na skrybę. Pewnego dnia przybywa po niego starszy brat Kel, dowodzący grupą czirisów. ISBN: 83-88431-76-5Rok wydania: 2003Wydawca: Solaris.

Wojna o dąb

Wojna o dąb

Emma Bull.
Cena: 28.00 zł

Bohaterka Wojny o dąb, Eddi McCandry, gitarzystka i wokalistka rockowa, zrywa - i to ze sporym hukiem - ze swym chłopakiem, nieodpowiedzialnym dupkiem i sukinsynem. A że dupek i sukinsyn kieruje grupą rockową, ta rozpada się w diabły. W rezultacie Eddi McCandry staje przed perspektywą życia z zasiłku.

Galilee

Galilee

Clive Barker.
Cena: 39.00 zł

Wielowątkowa saga opowiadająca o trwającym około dwustu lat konflikcie między dwiema rodzinami- milionerami z rodu Geary i tajemniczą familią Barbarossa.  ISBN: 83-7298-378-XRok wydania: 2003Wydawca: Zysk i S-ka.

Ptak śmierci

Ptak śmierci

Harlan Ellison.
Cena: 27.50 zł

Wielokrotny laureat najważniejszych nagród w światku fantastyki, kultowy pisarz amerykański Harlan Ellison, przedstawia swoje najlepsze opowiadania i mikropowieści. Taki wybór, zawierający wyłącznie nagradzane opowiadania, nie został opublikowany nigdzie na świecie, nawet w ojczyźnie autora. ISBN: 83-88431-46-3Rok wydania: 2003Wydawca: Solaris.

Klejnot i wachlarz

Klejnot i wachlarz

Feliks W. Kres.
Cena: 29.90 zł

Dziwna i niezwykła opowieść dotycząca zdarzeń w przeklętej przez Boga i ludzi, ogarniętej wojną prowincji Valaquet w 1630 roku. Specjalnie jednak jest to opowieśc o losach dwojga ludzi, których czyny odcisnęły swe piętno w historii Zjednoczonych Królestw.  ISBN: 83-89004-64-2 ?Rok wydania: 2003Wydawca: MAG Wydawnictwo Jacek Rodek.

Wichry Smoczogór

Wichry Smoczogór

Wit Szostak.
Cena: 21.50 zł

Stało się raz, że się staremu Smykowi dusza przewróciła. I wszystkie kłopoty zaczęły się właśnie od tego - a może nawet jeszcze wcześniej. Dość, że rychło później w Smoczogórach jęły duć wichry tak straszliwe, że surowi i od pokoleń hartowani zmienną górską pogodą górale zlękli się, czy przypadkiem czymś nie zawinili Władcy Wichrów.

Forteca smoków. Trylogii tom 3.

Forteca smoków. Trylogii tom 3.

C.J. Cherryh.
Cena: 35.00 zł

Forteca smoków jest zwieńczeniem epickiej sagi osadzonej w świecie magii, przemocy i cudów. Tristen i jego przyjaciel Cefwyn, władca królestwa, muszą walczyć w obronie świata przed istotami i złem przybyłym ze Spustoszenia-krainy ciemności.  ISBN: 83-7298-067-5Rok wydania: 2003Wydawca: Zysk i S-ka.

Strażnicy przystani. Hawk i Fisher

Strażnicy przystani. Hawk i Fisher

Simon R. Green.
Cena: 18.50 zł

Początek nowej serii fantasy, będącej połączeniem klasycznej fantasy magii i miecza oraz kryminału i powieści sensacyjnej. Po brawurowej rozprawie z wampirem kapitanowie straży miejskiej Hawk i Fisher zostają wyznaczeni do ochrony radnego Blackstone'a, orędownika reformy i jednego z nielicznych uczciwych polityków w mieście.

Kroniki Tornoru. Tom3: Dziewczyna z północy

Kroniki Tornoru. Tom3: Dziewczyna z północy

Elizabeth Lynn.
Cena: 39.00 zł

Ostatnia część cyklu odsłania tajemnice krainy Arun, czirisów i mistycznej religii cziji-skłaniającej ludzi do życia w harmonii z naturą. Przed latami, w mieście zabroniono noszenia broni i wygnano wojowników. Teraz jednak znów przemycana jest broń biała. Czyżby miał nastąpić koniec długich lat spokoju w Arunie.

Krwawy trop

Krwawy trop

Steven Erikson.
Cena: 9.90 zł

Krwawy trop opowiada o losach Bauchelaina i Korbala Broacha, rozgrywających się w świecie Malazańskiej Księgi Poległych. Pierwszą z opowieści o mniej lub bardziej incydentalnych przygodach trzech postaci: lokaja, jego pana oraz towarzysza jego pana. Samo w sobie brzmi to całkiem zwyczajnie i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać niezłym sposobem na przedstawienie trzech niechętnych bohaterów.

Obowiązkowy gargulec

Obowiązkowy gargulec

Piers Anthony.
Cena: 25.00 zł

Gargulce słyną z solidności - czy może bardziej z niezmienności, czego można oczekiwać od stworzeń z kamienia. Kiedy gargulec Gary zwraca się Dobrego Maga Humfreya z pytaniem, jak zmienić przeznaczenie gargulców z Xant, Dobry Mag przygotowuje dla niego specjalne zadanie. Gary musi być gotowy na wszystko: zajmie się opieką nad małą dziewczynką o imieniu Niespodzianka.

Ukochani poddani Cesarza. Tom 2: Szczury i rekiny.

Ukochani poddani Cesarza. Tom 2: Szczury i rekiny.

Tomasz Piątek.
Cena: 18.00 zł

Rudowłosa Jonga szuka zemsty. Piękny major Hengist szuka Świętego Obrazu. Generał Tundu Embroja szuka czegoś do zjedzenia. Wszyscy szukają odpowiedzi na to, dlaczego muszą tak cierpieć. W trakcie owych poszukiwań major Hengist trafi na rozmemłaną i magiczną Północ, gdzie objawią mu się cudowne i niebezpieczne właściwości elfiego mleka.

Kamień Władzy. Tom 2: Strażnicy zaginionego

Kamień Władzy. Tom 2: Strażnicy zaginionego

Margaret Tracy Weis Hickman.
Cena: 29.00 zł

Minęły dwa stulecia od chwili, kiedy zaginął kawałek Kamienia Władzy – część należąca do ludzi z Loerem. Już tylko nieliczni przedstawiciele żyjących na świecie skłóconych z sobą ras pamiętają, że w ogóle kiedyś istniał. Ale jest ktoś, kto nie zapomniał: Gustav, Lord Dominium, człowiek, który za cel życia postawił sobie odnalezienie zagubionego fragmentu.

Kobierzec

Kobierzec

Clive Barker.
Cena: 33.00 zł

Powieść o jednoczesnym funkcjonowaniu dobra i zła, to mroczne fantasy. W życiu pary młodych, współcześnie żyjących Brytyjczyków przypadkiem pojawia się dywan, w którym, o czym wkrótce się przekonują, zawarty jest inny świat. Istnieją jednak złe moce pragnące zniszczyć go na zawsze. Bohaterowie z pomocą mieszkańców utkanego świata podejmują walkę z demonami i siłami zła.

Przygody Fafryda i Szarego Kocura. Tom 3: Miecze przeciw Krainie Ciemności

Przygody Fafryda i Szarego Kocura. Tom 3: Miecze przeciw Krainie Ciemności

Robin Wayne Bailey.
Cena: 14.00 zł

Kontynuacja przygód popularnych bohaterów w legendarnym świecie Nehwonu, stworzonym przez Fritza Leibera. Wojownik Fafhrd i jego towarzysz, Szary Kocur, zostają przywołani przez umierajacego czarownika, by walczyć z czarnoksięską plagą, która szaleje po ulicach słynnego miasta Lankhmar. Bohaterowie stają do wyścigu z czasem, śmiercią i najboleśniejszymi wspomnieniami.

Wrota światów. Zła piosenka

Wrota światów. Zła piosenka

Tomasz Pacyński.
Cena: 27.50 zł

Po zniknięciu Matcha świat wokół puszczy Sherwood pozornie wraca do ładu. W mieście pojawia się nowy szeryf, dla odmiany człek uczciwy i praworządny, który postanawia ukrócić grabieże i zapanować nad chaosem. Także Ramirez i trupa kuglarzy próbują jakoś porządkować sobie życie. Jednak wszyscy mają poczucie klęski.

Wizje alternatywne 5

Wizje alternatywne 5

Cena: 35.00 zł

To antologia oryginalnych, nigdzie publikowanych dotąd opowiadań, napisanych na zamówienia selekcjonera przez najlepszych polskich autorów fantastyki.  Nie było właściwie współczesnego autora w polskiej fantastyce, który nie zamieściłby swojego tekstu w tej antologii. Redaktor serii nie stawia jednak wyłącznie na uznane firmy.

Strażnicy Przystani. Zwycięzca bierze wszystko

Strażnicy Przystani. Zwycięzca bierze wszystko

Simon Green.
Cena: 18.50 zł

Drugi tom serii Strażnicy Przystani - przygód Hawka i Fisher, w którym każda książka jest zamkniętą całością, a łączy je tylko miejsce akcji i postacie głównych bohaterów. Każde miasto posiada swoje ulubione krwawe sporty. Niektóre preferują tradycyjne pojedynki zapaśnicze lub bokserskie, inne zaspokajają żądzę krwi gawiedzi w starciach gladiatorów na arenie.

Herbata z kwiatem paproci

Herbata z kwiatem paproci

MIchał Studniarek.
Cena: 25.00 zł

Adam Chors, ekonomista i dziennikarz, poznaje w herbaciarni tajemniczą Goplanę, która prosi go o niezwykłą przysługę - aby przyniósł jej kwiat paproci. Adam przez furtkę na jednej ze staromiejskich uliczek trafia do magicznego świata. Dowiaduje się coraz więcej o magicznym ludzie: ytopcach, leszych i domowiku-włóczędze.

Granica. Tom 2: Czas łamania zakazów

Granica. Tom 2: Czas łamania zakazów

Marina i Siergiej Andriej Diaczenko Walentinow.
Cena: 35.90 zł

Drugi tom dylogii. Bohaterowie przedostają się do Naczynia, z którego pochodzi heros Rio. W pościg za nimi rusza, kierowany prastarą magią dziada Pańki, czerkaski setnik z grupa mołojców. Co wyniknie z konfrontacji obydwu światów?  ISBN: 83-88431-90-0Rok wydania: 2004Wydawca: Solaris.

Przygody Fryda i Szarego Kocura. Tom 2: Przez mgły i morza

Przygody Fryda i Szarego Kocura. Tom 2: Przez mgły i morza

Fritz Leiber.
Cena: 26.50 zł

Drugi tom przygód Fafryda i Szarego Kocura. Ułożone chronologicznie opowiadania układają się we wspaniałą, z niczym nieporównywalną sagę. Z zawartości tego tomu wielką sławę zdobyły: dłuższe opowiadanie 'Ciężkie czasy w Lankmarze' i nowela 'Gambit adepta'. ISBN: 83-88431-49-8Rok wydania: 2004Wydawca: Solaris.

Rycerz bezkonny

Rycerz bezkonny

Romuald Pawlak.
Cena: 23.50 zł

Fillegan z Wake ma prawdziwego pecha. Choć marzeniami sięga gwiazd, życie wciąż boleśnie go doświadcza, każąc sypiać po wykrotach i poruszać się pieszo. Nasz bohater zarabia na życie kradnąc, najmując się do noszenia ciężarów jako niewykwalifikowany robotnik czy wreszcie za nędzny grosz pasując na równych sobie szlachciców przebrzydłych kupców.

Wojownicy otchłani. Księga 2

Wojownicy otchłani. Księga 2

Robert King.
Cena: 25.00 zł

Chociaż Aereas uratował swojego wuja z diabelskich szponów, ukochaną Ninę odebrał mu przebiegły Jandau... oraz czeluście Otchłani. Młodzieniec rusza na wyprawę do podziemnego świata, aby odnaleźć kuzynkę, ale odkrywa, że na sferach można zginąć nie tylko cieleśnie. Nina oszalała. Dzięki nowo odkrywanym mocom zbiera wokół siebie piekielną armię.

Rok i prawne komplikacje

Rok i prawne komplikacje

Piers Anthony.
Cena: 25.00 zł

Cykl Xanth. Próbując rozwiązać osobisty problem, paskudna demonica Metria zwraca się o pomoc do Dobrego Maga Humpfreya. Jednak warunkiem jest wykonanie niebezpiecznego zadania. Metria musi przeszukać Xanth wzdłuż i wszerz i znaleźć odpowiedni skład sędziowski na rozprawę Roxanne Rok, znanego ze swej szlachetności i cnót ptaka, przeciwko któremu wytoczono nieprawdopodobne oskarżenie.

Między otchłanią a morzem

Między otchłanią a morzem

Agnieszka Hałas.
Cena: 26.00 zł

Zbiór wszystkich dotąd napisanych utworów (w tym kilka premierowych tekstów) poświęconych jednemu z najbardziej oryginalnych bohaterów polskiej fantasy. Znakomity język i klimat opowieści o żmiju, mordercy i magu zarazem, niesamowity świat pełen czarów, demonów i przemocy. Obowiązkowa lektura każdego miłośnika gatunku ISBN: 83-920235-0-1Rok wydania: 2003Wydawca: ARES Dom Wydawniczy.

Nocny sokół

Nocny sokół

David Gemmell.
Cena: 27.90 zł

Druga, osadzona w nowym świecie (Miecz w burzy), powieść twórcy sagi Drenajów. Upiory przeszłości powstają. A wszystko zaczęło się od ślubowania: ?pewnego dnia wyrwę mu to jego parszywe serce!, złożonego przez pewnego młodzieńca. Ów młodzian to wyjęty spod prawa Bane zwany też Bękartem, chociaż nikt nie wyrzekł tego miana w jego obecności.

Strażnicy Przystani. Bogobójca

Strażnicy Przystani. Bogobójca

Simon R. Green.
Cena: 18.50 zł

Bogowie przychodzą i odchodzą. Ulicę Bogów zamieszkują istoty warte więcej, a zarazem mniej niż człowiek, istoty budzące podziw i uwielbienie, strach i trwogę - i marzenia o niezmierzonej potędze. Nikt nie wie, kim ani czym są. Istniały, nim człowiek wybudował ulicę Bogów, będą istnieć, gdy pozostaną po niej już tylko zgliszcza i wspomnienia.

Dziecko nocy. Saga o krukach księga 3.

Dziecko nocy. Saga o krukach księga 3.

James Barclay.
Cena: 34.90 zł

Wsztystko zaczęło się od Przypływu.Nadchodzi nowa moc, która zmiecie cztery Kolegia Magii potężną falą many. To moc ziemi, która objawia się w pięcioletniej Lyannie. Dziewczynka może nieświadomie zniszczyć Balaię. Kolegia, zdecydowane utrzymać swoją władzę, uczynią wszystko, by dziewczynkę kontrolować.

Poszarpane granie

Poszarpane granie

Wit Szostak.
Cena: 27.50 zł

Jak wiadomo, czarty własnych dusz nie mają, dlatego są na ludzkie bardzo łase. Latały więc po Smoczogórach na skrzydłach wichrów i srodze ludzi prześladowały, dusze im wykradając. Najgorzej zaś działo się w Jasionce, która leżała blisko Czartaka, siedziby kusicieli. Czarty były podsteopne i każdego górala podchodziły inaczej.

Ukochani poddani cesarza. Tom 3: Elfy i ludzie

Ukochani poddani cesarza. Tom 3: Elfy i ludzie

Tomasz Piątek.
Cena: 18.00 zł

Po Żmijach i kretach, po Szczurach i rekinach, przychodzi czas na prawdziwe bestie. Elfy i ludzie. Ostatni tom sagi Ukochani Poddani Cesarza. I ostatnia szansa, aby dowiedzieć się, co się stało z rudowłosą złodziejką Jongą, z tchórzliwym generałem Tundu Embroja, z pięknym majorem Hengistem... i z samym Cesarzem.

Magia przeciw prawu. Magioso

Magia przeciw prawu. Magioso

Henry Lion Oldi.
Cena: 31.90 zł

Prawo zakazuje używania magii. Za pierwsze przewinienie magioso jest zsyłany na Syberię, za recydywę jest tylko jedna kara - śmierć. Dwaj ukarani magowie po odbyciu katorgi są zesłani na syberyjską wieś. Zmuszeni okolicznościami ponownie łamią prawo... Uciekają na Krym, do Cyganów, dla których magia jest całym życiem.

Cień na szkle tom 1:  Widok w zwierciadle 1

Cień na szkle tom 1: Widok w zwierciadle 1

Jan Irvine.
Cena: 18.50 zł

Niegdyś istniały trzy światy zamieszkiwane przez trzy rasy ludzkie. Wówczas to z pustki przybyła czwarta rasa, Charonidzi, i doprowadzając światy do krawędzi zagłady, na zawsze zachwiała równowagę pomiędzy nimi.  Karan, wrażliwa kobieta mieszanego pochodzenia, zostaje zmuszona do kradzieży starożytnego artefaktu.

Cień na szkle tom 2: Widok w zwierciadle ks.1

Cień na szkle tom 2: Widok w zwierciadle ks.1

Jan Irvine.
Cena: 17.90 zł

Niegdyś istniały trzy światy zamieszkiwane przez trzy rasy ludzkie. Wówczas to z pustki przybyła czwarta rasa, Charonidzi, i doprowadzając światy do krawędzi zagłady, na zawsze zachwiała równowagę pomiędzy nimi.  Karan, wrażliwa kobieta mieszanego pochodzenia, zostaje zmuszona do kradzieży starożytnego artefaktu.

Amber. Księga 9: Rycerz Cieni

Amber. Księga 9: Rycerz Cieni

Roger Zelazny.
Cena: 18.50 zł

Zielone oczy, ciemne włosy, łuskowe rękawice, miecz przy boku i peleryna spięta klamrą. Tak wyglądał Corwin, książę Amberu. Przeżył kilkaset lat na Ziemi, a potem powrócił, by walczyć o tron prawdziwego świata, ale teraz słuch o nim zaginął? Do Corwina podobny jest jego syn, Merlin, który zapragnął odwiedzić królewski świat Amberu.

Mag z łaski prawa. Magnet

Mag z łaski prawa. Magnet

Henry Lion Oldi.
Cena: 31.90 zł

Dwaj Magowie - Dama Dzwonkowa i Walet Winny wraz ze swoimi uczniami przechodzą na stronę Prawa i uczą w elitarnej szkole kadetów, kształcącej agentów do walki z magią. Ale wciąż wiszą nad nimi konsekwencje za zawarcie arcytrudnego paktu magicznego, zwanego bruderszaftem. Magia nie ma zamiaru zniknąć z powierzchni Ziemi i świadomości ludzi, i o to właśnie rozpoczyna się teraz rozgrywka.

Tam będą smoki

Tam będą smoki

John Ringo.
Cena: 29.90 zł

W przyszłości nie ma trudu, wojen, chorób i przedwczesnej śmierci. Chorych leczą nanity, replikatory produkują żywność, a dzięki teleportacji w każdej chwili można przenieść się do dowolnego miejsca na ziemi. Dzieci rodzą się w pęcherzach siłowych, bawią się, przenosząc góry, i dorastają, surfując na nartach energetycznych przez powierzchnie oceanów.

Władcy Runów. Tom 4: Kościelisko

Władcy Runów. Tom 4: Kościelisko

David Farland.
Cena: 29.90 zł

Czwarty tom popularnej serii fantasy. Nad ziemią z wolna zapadają ciemności, z coraz mroczniejszego nieba pada budzący grozę deszcz gwiazd. Aby ratować świat przed naciągającym kataklizmem, Gaborn Val Orden rusza na wyprawę w głębokie podziemia, gdzie żyje odpowiadająca za te plagi mityczna Jedyna Prawdziwa Władczyni.

Zdrada

Zdrada

Fiona McIntosh.
Cena: 29.90 zł

W mitach Tallinoru tkwi głęboko zakorzeniona mroczna historia o zdradzie i spustoszeniu - opowieść o potężnym czarnoksiężniku Orlacu, który niegdyś zburzył słynne miasto Caremboche i był bliski zniszczenia całej krainy. Teraz Orlac pragnie się zemścić, a powstrzymać zagładę może tylko prosty wiejski chłopak Tor Gynt.

Wschodzący cień

Wschodzący cień

Robert Jordan.
Cena: 33.00 zł

Kamień Łzy, legendarna forteca, zostaje zdobyty. Callandor trafia do rąk tego, który jest godny nim władać. To zaledwie początek dla Randa al'Thora, pasterza, który stał się Smokiem Odrodzonym. Przyjaciele i wrogowie mobilizują się, sporządzają plany działania, knują spiski, podczas gdy Smok studiuje teksty proroctw i z największym wysiłkiem stara się kontrolować przepełniającą go Moc.

Eragon

Eragon

Christopher Paolini.
Cena: 29.90 zł

Fantastyczna książka napisana przez 15-letniego chłopca czyta się łatwo, lekko i przyjemnie. To opowieść o Eragonie, chłopcu, który pewnego dnia znajduje smocze jajo. Od tego momentu zaczyna się jego przygoda z magią, czarami i smokiem. Format: miękka okładka, 496 stronWydawnictwo: MAG, 2004ISBN: 83-89004-86-0.

Córka żelaznego smoka

Córka żelaznego smoka

Michael Swanwick.
Cena: 23.00 zł

Jane jest podmieńcem, porwanym w dzieciństwie przez elfy. Tak jak inni ludzie wykonuje niewolniczą pracę dla swych władców. Pewnego dnia jej los się odmienia. Spotyka żelaznego smoka, również uwięzionego przez elfy. Wspólnie udaje im się zbiec z niewoli. To jednak dopiero początek drogi do prawdziwej wolności.

Ostatni smok

Ostatni smok

Iwona Surmik.
Cena: 25.00 zł

Niegdyś budziły grozę. Pokonane, stały się legendą. Najbardziej magiczne ze stworzeń. Smoki. Smocza wojna skończyła się dawno temu i obrosła legendą. Po wybiciu bestii świat wydaje się spokojny i bezpieczny. Prześladowania ustały, Obdarowani żyją obok zwykłych ludzi, choć ich niezwykłe talenty nie przysparzają im samych radości.

Księga Aszy. Tom 1: Utracona historia

Księga Aszy. Tom 1: Utracona historia

Mary Gentle.
Cena: 29.90 zł

Coś kazało Aszy spojrzeć w górę.Po chwili uświadomiła sobie, że podążyła za wzrokiem Daniela de Quesady, którego przekrwione oczy miały ekstatyczny wyraz. Patrzyła prosto w błękit nieba, prosto w rozżarzony do białości dysk słońca, znajdującego się w najwyższym punkcie swej drogi. Łzy napłynęły jej do oczu.

Opowieść Barda. Zamek Złudzeń

Opowieść Barda. Zamek Złudzeń

Mercedes Lackey, Josephy Sherman.
Cena: 22.00 zł

Młody bard stawia czoła misternym sieciom kłamstw i oszustw w świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje - a wszędzie kryją się pułapki na nieświadomego tego faktu człowieka.Kiedy młody Kevin został uczniem barda, sądził, że jego nowe życie będzie wypełnione podniecającymi przygodami. Jego rozczarowanie nie miało granic.

Przygody Fafryda i Szarego Kocura. Tom 5: O krok od zguby

Przygody Fafryda i Szarego Kocura. Tom 5: O krok od zguby

Fritz Leiber.
Cena: 26.50 zł

Piąty tom zawiera kilka krótkich opowiadań i jedną mikropowieść - Oszronioną Wyspę - gdzie nasi bohaterowie kierują się na czele zebranych najemników, by chronić ją przed najazdem Mingoli. Tymczasem władcy wyspy nic nie wiedzą o planowanej napaści. Tym, czym najbardziej i najszerzej zasłynął Fritz Leiber.

Opowieść Barda. Forteca Lodu i Ognia

Opowieść Barda. Forteca Lodu i Ognia

Mercedes Lackey, Ru Emerson.
Cena: 24.90 zł

Kto był czarnoksiężnikiem, będzie nim już zawsze A przynajmniej tak właśnie mówią elfy młodemu człowiekowi Gawaine'owi o jego mistrzu, mrocznym elfie Naitachalu. Gawaine oczywiście im nie wierzy; Naitachal zawsze traktował go dobrze i szlachetnie, wyjaśniając, że choć był kiedyś mrocznym elfem czarnoksiężnikiem i zachował mahoniowy kolor skóry swej rasy.

Crystalicum - Znany Wszechświat

Crystalicum - Znany Wszechświat

Tomasz Z. Majkowski.
Cena: 29.90 zł

Ilustrowane wspomnienia pana Marco di Mirandeo, ambasadora Miasta Tysiąca Kolumn na dworze Cesarza Lodowych Elfów, podróżnika, żołnierza fortuny oraz awanturnika.Książka niniejsza jest bramą – gdy otworzysz jej okładki, znajdziesz się w magicznym Znanym Wszechświecie. Śledząc losy głównego bohatera poznasz to niezwykłe uniwersum – wraz z nim pożeglujesz na pokładzie międzygwiezdnych ża.