e-mail sitemap strona główna

Linki:

Książki - Science Fiction


Agonia

Agonia

Rosny Aine.
Cena: 7.44 zł

Agonia - to klasyka europejskiej literatury scince-fiction. Akcja powieści rozgrywa się w połowie IV tysiącleciu n.e. Lawinowo rozwijająca się technologia, wymykająca się spod kontroli człowieka, spowodowała nieodwracalną katastrofę ekologiczną w skali globalnej. Trwa zawiniona przez ludzi agonia świata żywego - kończy się epoka wody.

Upadek Aniołów

Upadek Aniołów

Andrzej Tadeusz Mazurkiewicz.
Cena: 16.62 zł

Spełniła się Apokalipsa Świętego Jana. Ziemia została zaatakowana i zniszczona. Kilka krążowników ocalałych z pogromu przedziera się przez bezkres kosmosu, szukając ocalenia na niezbadanych dotąd Przestrzeniach Niczyich. Dramat, sensacja, szybka akcja, pytania o sens istnienia - to wszystko powoduje, ze Upadek aniołów czyta się jednym tchem.

Echa wojny światów

Echa wojny światów

Kevin J. Anderson.
Cena: 20.40 zł

Najlepsi amerykańscy pisarze science fiction wcielają się w znane postacie żyjące na przełomie XIX i XX wieku i z ich punktu widzenia relacjonują inwazje Marsjan. Wydarzenia opisane przez Wellsa w Wojnie światów zyskują nowy wymiar, czytelnik zaś nie może oprzeć się wrażeniu, że ma przed sobą teksty Henry'ego Jamesa, Marka Twaina, Rudyarda Kiplinga, H.

Stan niewolności

Stan niewolności

Lois McMaster Bujold.
Cena: 15.30 zł

Utopijna opowieść o genetycznie zmodyfikowanych ludziach, przystosowanych do życia w nieważkości. Bez kontaktu z innymi Ziemianami czworączki prowadzą sielankowy żywot, ale tylko do momentu, gdy interesy konsorcjum łożącego na projekt, w trakcie którego powstali, przestają być ich interesami. ISBN: 83-7180-143-2Rok wydania: 1997Wydawca: PRÓSZYŃSKI I S-ka S.

Wrota Anubisa

Wrota Anubisa

Tim Powers.
Cena: 27.79 zł

Profesor Brendan Doyle przybywa do Londynu na zaproszenie szefa osrodka badań interdyscyplinarnych. Odkrył on szczeliny w strukturze czasu i planuje podróż w przeszłość do roku 1810. doyle postanawia wziąć udział w niezywkłej wyprawie. W dziewiętnastowiecznym Londynie zostaje porwany przez sługę egipskiego czarnoksiężnika.

Sten. Powrót imperatora

Sten. Powrót imperatora

Allan Cole.
Cena: 27.79 zł

Po zabójstwie rządy w państwie przejmuje Rada. Nie potrafi jednak dotrzeć do podstawowego źródła energii, którą wykorzystują niemal wszystkie technologie i systemy napędu. Kiedy próby poszukiwania punktu zaopatrzenia nie dają rezultatu, Rada postanawia pojmać byłych współpracowników Imperatora znających sekret dostaw.

Wir. Tom 7 cyklu Sten

Wir. Tom 7 cyklu Sten

Allan Chris Cole Bunch.
Cena: 24.73 zł

Wieczny Imperator mianuje Stena ambasadorem pełnomocnym w Mgławicy Altaic. Szalejąca tam wojna domowa zagraża stabilności Imperiu. Sten próbuje łagodzic konflikty, gdy jednak napotyka na kolejne trudności, zaczyna ppdejrzewać, że to coś więcej niż lokalne zamieszki. Ktoś działąjący w najgłębszym ukryciu manipuluje wydarzeniami, sieje zamęt i zniszczenie.

Godzilla

Godzilla

Stephen Molstad.
Cena: 26.86 zł

Gojira z japońskiej legendy o potworze napadającym na żeglarzy - znana miłośnikom monstrualnych stworów rodem ze świata science fiction jako Godzilla z filmu Ishiro Hondy - teraz atakuje Nowy Jork. W tej opowieści o siejącym spustoszenie, zmutowanym przez napromieniowanie jaszczurze ludzkość walczyć musi o przetrwanie nie tylko z samym potworem.

Chaga

Chaga

Ian McDonald.
Cena: 25.00 zł

Zaczęło się w roku 2002 od dziwnych zjawisk na powierzchni jednego z księżyców Saturna. Potem nastąpiło uderzenie meteorytu w Kilimandżaro, a następnie zakażenie dziwną wegetacyjną formą życia, nazywaną Chaga. Dla Gaby McAslan i ekipy dziennikarzy SkyNetu jest to życiowy temat. Gaby pragnie ujawnić prawdę dotyczącą Chagi, ale natrafia na mur urzędowych tajemnic.

Najemnik

Najemnik

Iain M. Banks.
Cena: 18.00 zł

Dopóki Cheradenine Zakalwe był tajnym agentem Kultury, jego życie toczyło się w miarę spokojnym rytmem: ot, zwykłe intrygi, podstępne plany, od czasu do czasu wojskowa operacja na jakiejś odległej planecie. Wszystko to uległo radykalnej zmianie w chwili, kiedy Diziet Sma wzięła jego los w swoje ręce.

Brzegi zapomnianego morza

Brzegi zapomnianego morza

Jack McDevitt.
Cena: 24.00 zł

Wszystko zaczęło się na polu pszenicy w Północnej Dakocie. Z ziemi wystawała żelazna trójkątna płytka, przypominająca płetwę rekina. Tom Lasker zrobił to, co uczyniłby każdy farmer: Próbował ją wykopać. Była to część umocowana na maszcie wielkiego jachtu, który nie wiadomo skąd znalazł się na prerii, w miejscu odległym od oceanu o dwa tysiące mil.

Planeta Majipoor. Część 5: Czarnoksiężnicy Majipooru

Planeta Majipoor. Część 5: Czarnoksiężnicy Majipooru

Robert Silverberg.
Cena: 28.00 zł

ISBN: 83-7180-535-7Rok wydania: 1999Wydawca: PRÓSZYŃSKI I S-ka S.A. .

Stacja Aniołów

Stacja Aniołów

Walter Jon Williams.
Cena: 29.00 zł

Ubu i jego siostra Maria są uciekinierami. Ścigani we wszystkich znanych światach za długi i oszustwa, wyruszają na kosmiczną tułaczkę w poszukiwaniu fortuny. Podczas eksploracji jednego z dotychczas niezbadanych układów natykają się na olbrzymi statek obcych - dochodzi do pierwszego kontaktu w historii ludzkości.

Pierwszy brzask

Pierwszy brzask

Mike Moscoe.
Cena: 28.99 zł

Kiedy sztucznie stworzona zaraza zagraża każdej istocie na ziemi, dwójka żołnierzy z XXI wieku musi cofnąć się głęboko w przeszłość. Są jedyną nadzieją zrozpaczonego świata, a ich misją jest odwrócenie losów wojny przegranej sześć tysięcy lat temu. Szanse na zwycięstwo są niesłychanie nikłe ... Jest 4000 rok p.

Nie masz wroga prócz czasu

Nie masz wroga prócz czasu

Michael Bishop.
Cena: 28.99 zł

Samotnik John Monegal podczas snu trafia do niezwykłego świata bujnych zielonych sawann, prehistorycznych groźnych bestii oraz pierwotnych ludzi z Zarakalu. Te wyjatkowe wizje zostały wykorzystane w projekcie Biały Sfinks - tajnym rządowym eksperymencie, dzięki któremu bohater przenosi się miliony lat w przeszłość, do Afryki z jego snów.

Światło dnia

Światło dnia

Molly Gloss.
Cena: 25.00 zł

Kwakrzy od wielu lat żyli w Ameryce, kultywując swą wiarę i miłość bliźniego pośród wojen i chaosu. Gdy Ziemi zaczyna zagrażać nieuchronna katastrofa ekologiczna, pojmują, że w tym świecie nie ma już dla nich miejsca. Inne społeczności ziemskiej kontrkultury przenoszą się na stacje orbitalne, by tam pracować nad stworzeniem alternatywnych społeczeństw.

Planeta śmierci 3

Planeta śmierci 3

Harry Harrison.
Cena: 19.80 zł

Pyrrus to zabójcza planeta. Ale w galaktyce istnieje świat jeszcze bardziej przerażający. Felicity jest ponurą areną nieustającej krwawej wojny dzikich plemion. Tylko osadnicy z Pyrrusa, wyposażeni genetycznie w niezwykłe umiejętności walki, mogą odważyć się postawić stopę na powierzchni groźnej planety.

Domek świeczki

Domek świeczki

Zdzisław Domolewski.
Cena: 27.00 zł

Mroczna, nastrojowa powieść, głęboko zakorzeniona w najlepszej tradycji literatury SF. Ted McOvy jest prawdopodobnie ostatnim mieszkańcem demonicznego Miasta, który żyje na własny rachunek - inni już dawno zrezygnowali z samodzielnego kształtowania swoich losów. McOvy chce pozostać sobą, walczy o wolność.

Księga Nowego Słońca. Tom 3: Miecz Liktora

Księga Nowego Słońca. Tom 3: Miecz Liktora

Gene Wolfe.
Cena: 29.00 zł

Severian dociera do Thraxu, miejsca swego przeznaczenia, i obejmuje zaszczytne stanowisko liktora. Po pewnym czasie jednak zaczyna wątpić w celowość wykonywanego przez siebie zawodu kata i w końcu ucieka z miasta, by wyruszyć w kolejną, długą i niebezpieczną podróż.  Rok wydania: 2001Stron: 300Oprawa: broszuraFormat: 125/183Tłumacz: Arkadiusz Nakoniecznik.

Władca bestii

Władca bestii

Andre Norton.
Cena: 23.00 zł

Pierwszy tom cyklu opowiadającego o przygodach tytułowego Władcy Bestii, Hosteena Storma - zdemobilizowanego członka ziemskich oddziałów specjalnych, połączonego telepatyczną więzią z zespołem walecznych zwierząt. Storm przybywa na planetę Arzor, zamieszkaną przez nielicznych, żyjących w rozproszeniu ludzi oraz humanoidalnych tubylców, trudniących się głównie myślistwem.

Światy braci Strugackich. Czas uczniów

Światy braci Strugackich. Czas uczniów

Cena: 33.00 zł

Czas uczniów. Światy braci Strugackich to rosyjska antologia w rodzaju bazujących na twórczości Asimova i Bradbury'ego Przyjaciół Fundacji oraz Kronik bradburiańskich. Łukianienko, Kudriawcew, Rybakow, Łazarczuk i kilku jeszcze doskonałych, zafascynowanych twórczością Borysa i Arkadija Strugackich pisarzy złożyło tu hołd tym najwybitniejszym bez wątpienia rosyjskim twórcom science fiction.

Dominium Solarne. Kolory sztandarów

Dominium Solarne. Kolory sztandarów

Tomasz Kołodziejczak.
Cena: 14.36 zł

Na Glaudiusie, węźle jednego z hipergalaktycznych szlaków, rozwija się wolna kolonia. Jej mieszkańcy próbują utrzymać niezależność od największego ludzkiego imperium, Dominium Solarnego. Daniel Bondaree musi stawić czoło tajemniczym korgardom, gladiańskim zdrajcom i solarnym cyberżołnierzom. Nowy wróg zagraża dotychczas utrzymywanej autonomii.

Dominim Solarne: Schwytany w światła

Dominim Solarne: Schwytany w światła

Tomasz Kołodziejczak.
Cena: 18.50 zł

Na Gladiusie wciąż trwa wojna. Korgardzi pustoszą planetę. Nowi elektorzy, całkowicie podporządkowani Dominium Solarnemu, zaczynają toczyć walkę o władzę. W układzie pojawiają się agenci obcych ras. Daniel Bondaree, były tanator i rebeliant, opuszcza więzienie. Jednak nie dane mu będzie spokojne życie.

Handlarze kosmosem

Handlarze kosmosem

Frederik Pohl, C.M. Kornbluth.
Cena: 26.90 zł

Świat jest przepełniony i wyeksploatowany, ludzkość stoi na skraju ekologicznej katastrofy. Samochody zastąpiono pojazdami z napędem pedałowym, za pożywienie służy chemiczna substancja produkowana na bazie soi, klatki schodowe biurowców służą za sypialnie dla pracowników. Podstawą funkcjonowania gospodarki jest niepohamowana konsumpcja, a jej motorem napędowym wielkie korporacje reklamowe.

Mocny program

Mocny program

Bartek Świderski.
Cena: 21.50 zł

Wybór opowiadań młodego socjologa i dziennikarza. Wizje zaskakujące różnorodnością pomysłów, dekoracji i postaci (nie tylko ludzkich), bawiące humorem i wartką akcją. ''Mocny program'' autora to oderwać czytelnika od świata za oknem, by w końcu zapewnić mu miękkie lądowanie w jego centrum. ISBN: 83-7054-154-2Rok wydania: 2002Wydawca: SuperNOWA.

Cyteen. Oczyszczenie

Cyteen. Oczyszczenie

C.J. Cherrryh.
Cena: 34.00 zł

Piętnastoletni klon Ariane Emory szykuje się do odzyskania majątku i wpływów swojej genialnej poprzedniczki. Bardzo pomaga jej w tym program pozostawiony przez słynną naukowiec. Dziewczyna poznaje tajemnice Unii, projektu Gehenana i dyplomatycznych gierek z Sojuszem. Dowiaduje się także o strasznej groźbie wiszącej nad gatunkiem ludzkim.

Niebezpieczne wizje

Niebezpieczne wizje

Harlan Ellison.
Cena: 44.95 zł

Legendarna antologia, która przyniosła Ellisonowi specjalna statuetkę Hugo, a teksty z niej otrzymały Hugo, Nebule i wiele innych nagród. To najsłynniejsza antologia fantastyki XX wieku, przetłumaczona i wydana w olbrzymich nakładach w wielu krajach świata.  Okładka: miękkaLiczba stron: 669 ISBN: 83-88431-65-XRok wydania: 2002Wydawca: Solaris.

Urodziny świata

Urodziny świata

Ursula K. Le Guin.
Cena: 29.90 zł

Twórcy lubią powroty... w tych ośmiu opowiadaniach Ursula LeGuin, jedna z najlepszych i najczęściej nagradzanych autorek SF i fantasy odwiedza ponownie stworzony przez siebie wszechświat, znaną między innymi z Lewej ręki ciemności Ekumenę. Wraz z nią poznajemy nowe planety, nowych ludzi i zwyczaje, czasem jakże odmienne od tego, czego się spodziewamy.

Bitwa o ziemię

Bitwa o ziemię

L.Ron Hubbard.
Cena: 53.59 zł

W roku 3000 nie istnieją państwa ani miasta... Ziemia to opustoszałe pobojowisko. W ośmiu nakrytych kopułami bazach wydobywczych, rozsianych na jej powierzchni, bezwzględni przybysze z planety Psychlo wydobywają mineralne zasoby globu, którego populację zniszczyli niemal całkowicie tysiąc lat wcześniej.

Wszechświat Lema

Wszechświat Lema

Jerzy Jarzębski.
Cena: 35.91 zł

Autor, historyk i krytyk literatury, zajmuje się w swoim studium pisarstwem i filozofią Lema, w których odszukuje pewną wizję połączonej ze sobą ściśle humanistyki i techniki, fabuły i filozofii człowieka naszej ery.   ISBN: 83-08-03343-1Rok wydania: 2003Wydawca: LITERACKIE Wydawnictwo.

Podróż Czechowa

Podróż Czechowa

Ian Watson.
Cena: 18.00 zł

Nowa książka Iana Watsona, interesująca powieść scence fiction o podróży w czasie i przestrzeni, gdzie w roli głównej występuje rosyjski dramatopisarz Antoni Czechow i astronom Konstanty Ciołkowski. ISBN: 83-88431-44-7Rok wydania: 2003Wydawca: Solaris.

Zimne brzegi

Zimne brzegi

Siergiej Łukjanienko.
Cena: 25.93 zł

Świat przyszłośći, w którym najcenniejszym surowcem jest metal. Pewnego dnia los łączy ze sobą dwie postacie: złodzieja i dwunastoletniego chłopca, którzy uciekają razem z transportu do kopalni. Jednak intensywność poszukiwań każe podejrzewać złodziejowi, że chłopiec nie jest tym, za kogo się podaje.

Mars

Mars

Rafał Kosik.
Cena: 27.00 zł

W roku 2040 ludzie stanęli na powierzchni Marsa. Trzysta lat później powierzchnia terraformowanej planety przyjęła miliony kolonistów z przeludnionej Ziemi. Nie wszystko jednak zostało przygotowane tak, jak to zachwalają biura werbunkowe. Spiski, zdrada, zagadki Czerwonej planety, wszystko to składa się na jedną z ciekawszych.

Uśpione archiwum Yggdrasill 1

Uśpione archiwum Yggdrasill 1

Wawrzyniec Podrzucki.
Cena: 26.50 zł

Przygodowa powieść SF. Thomas Farquahart, młody strażnik prawa w spokojnej osadzie New Cheshire, za namową przyjaciela wyrusza w podróż po Drzewie. Jest to gigantyczna, żywa nanostruktura, która już od wieków jest domem ludzi. Współistniejąc z tym niezwykłym organizmem ludzkość zmieniła się i podzieliła na tysiące odrębnych kultur.

Saga o Dorsajach. Tom 5: Gildia orędowników

Saga o Dorsajach. Tom 5: Gildia orędowników

Gordon R. Dickson.
Cena: 35.90 zł

Hala ogarnia zwątpnienie w słuszność wybranej drogi - zjednoczone floty Młodszych Światów oblegają, zamknięte za polem siłowym, Ziemię i Encyklopedię Ostateczną, wraz ze wszystkimi siłami dorsajskimi... Okładka: miękkaLiczba stron: 490 ISBN: 83-88431-34-XRok wydania: 2003Wydawca: Solaris.

Modyfikowany węgiel

Modyfikowany węgiel

Richard Morgan.
Cena: 25.50 zł

W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy.

Kryptozoik

Kryptozoik

Brian W. Aldiss.
Cena: 27.90 zł

Ostatnia z wielkich powieści science fiction brytyjskiego klasyka gatunku. Okazuję się, że do wędrówek w czasie nie trzeba żadnych wehikułów, wystarczą środki psychotropowe.  Okładka: miękkaLiczba stron: 227 ISBN: 83-88431-87-0Rok wydania: 2003Wydawca: Solaris .

Ród Korrinów. Pieludium do Diuny

Ród Korrinów. Pieludium do Diuny

Brian Kevin J. Herbert Anderson.
Cena: 39.00 zł

Ród Korrinów stanowi wspaniałe zwieńczenie Preludium do Diuny. Rozpoczyna się wojna, która zadecyduje o losie trzech rodów, a jej stawką jest nie jedna czy dwie planety, lecz cały wszechświat.Z cesarskiej planety Kaitain Cesarz Padyszach Szaddam IV bez litości atakuje wszystkie planety, które nie podporządkowują się jego władzy.

Pożeglować do Bizancjum

Pożeglować do Bizancjum

Robert Silverberg.
Cena: 33.00 zł

Niniejszy tom zawiera wszystkie opowiadania i krótkie powieści Silverberga, które przyniosły autorowi laury na polu fantastyki, m. in. `Pasażerowie`, `Skrzydła nocy`, `Dobre wieści z Watykanu`.  ISBN: 83-88431-86-2okładka: miękkaliczba stron: 391 Rok wydania: 2003Wydawca: Solaris.

Nastaje świt

Nastaje świt

Siergiej Łukjanienko.
Cena: 30.50 zł

Drugi tom dylogii Zimne Brzegi. Powieść kultowego rosyjskiego pisarza SF. Jest on laureatem licznych nagród, jego książki przetłumaczono na wiele języków, a kilka z nich zostanie niebawem sfilmowanych. ISBN: 83-05-13318-4Rok wydania: 2003Wydawca: Książka i Wiedza.

Stacja kontroli chaosu

Stacja kontroli chaosu

Dominika Materska.
Cena: 24.50 zł

ZJAWISKA o kluczowym znaczeniu! FIGURY, bez których nie byłoby fantastyki! WYWIADY z asami światowej literatury! DOMINIKA MATERSKA, doktor anglistyki, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, od lat śledzi dokonania autorów fantastyki, widząc w niej klucz do współczesnej kultury popularnej. STACJA KONTROLI CHAOSU to jej osobisty rozrachunek z gatunkiem.

Światło się mroczy

Światło się mroczy

George R.R. Martin.
Cena: 27.00 zł

Wezwany przez Gwen, swą dawną ukochaną, na festiwalowy świat Worlorn, Dirk t'Larien przekonuje się, że duma światów zewnętrznych położonych poza Welonem Kusicielki bardzo się zmieniła i jest teraz umierającą planetą. Gwiazdozbiór Kręgu Ognia świeci coraz słabiej i Worlorn ponownie podejmuje samotną wędrówkę przez mrok międzygwiezdnych przestrzeni.

Przez ciemne zwierciadło

Przez ciemne zwierciadło

Philip K. Dick.
Cena: 25.00 zł

Bob Arctor handluje śmiertelnie niebezpiecznym narkotykiem, Substancją A. Zadaniem Freda, agenta policji, jest doprowadzenie do aresztowania Arctora. Żeby wtopić się w społeczność narkomanów, Fred przyjmuje coraz większe dawki Substancji A. Ponieważ rozszczepia ona mózg na dwie odrębne, rywalizujące ze sobą części, Fred nie zdaje sobie sprawy, że śledzi samego siebie.

Ostatni legion. Tom 2: Maska ognia

Ostatni legion. Tom 2: Maska ognia

Chris Bunch.
Cena: 27.00 zł

Drugi tom cyklu Ostatni Legion. Władze Konfederacji nie potrafią opanować wrzenia w rozpadającym się imperium, a co gorsza, nadal zbywają milczeniem wszystkie problemy w systemie Cumbre, gdzie toczy się walka już nie tylko z separatystami, ale i z obcymi. Wygnani niegdyś Musthowie postanawiają uderzyć na osłabione światy i odzyskać ich bogactwa oraz honor.

Sakriversum

Sakriversum

Thomas Mielke.
Cena: 37.90 zł

Pod dachem jednej z niedokończonych katedr Roland von Coburg buduje enklawę, Sakriversum. Zasady dziełania Sakriversum są genialne, zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, dzięki nim jego mieszkańcy przetrwają setki lat, wojny, zarazy, aż do roku 2018, kiedy bomby neutronowe gasza życie na Ziemi.

To co najlepsze w SF t.4

To co najlepsze w SF t.4

David Hartwell red.
Cena: 27.50 zł

Kolejny tom najlepszych opowiadań SF, wybranych spośród tekstów, które ukazały się w amerykańskich oraz angielskich (i nie tylko) magazynach, zbiorach i antologiach w 1998 roku. Tradycyjnie znalazły się w nim m.in. utwory nominowane do najważniejszych nagród literackich w dziedzinie fantastyki, włącznie z laureatami tych nagród.

Władca bestii i plaga

Władca bestii i plaga

Andre Lyn Norton McConchie.
Cena: 25.00 zł

Trzeci tom przygód Władcy Bestii Hosteena Storma i jego zespołu walecznych zwierząt. Na planecie Arzor grasują istoty, które zabijają i pożerają wszystko, co żywe. Do walki z tym ogromnym zagrożeniem stają Władca Bestii i jego przyrodni brat Logan. Okazuje się, że choć wojna z Imperium Xik została parę lat temu wygrana, nie oznacza to końca problemów z Xikami.

Ostatni legion. Tom 3: Impet burzy

Ostatni legion. Tom 3: Impet burzy

Chris Bunch.
Cena: 25.00 zł

Trzecia część cyklu OSTATNI LEGION. Działająca na skraju cywilizowanych regionów Imperium samotna jednostka musi odbudować swoje szeregi po wojnie z musthami Pozbawieni wsparcia Konfederacji sami szukają sposobu na powstrzymanie chorych ambicji tyrana Alena Redrutha, który zdobył już władzę w podwójnym systemie Larix i Kura i przymierza się do podbicia systemu Cumbre.

Urwisko

Urwisko

Ben Bova.
Cena: 33.00 zł

Na Ziemi następuje przełom efektu cieplarnianego: zatapianie kontynentów, wybuchy wulkanów i ruchy sejsmiczne. Przeludnienie, głód, brak surowców powodują, że dla Ziemi nie ma już chyba nadziei. Są jednak obrotni ludzie, którzy uważają, że ratunek tkwi w kosmosie, w Pasie Asteroid, z jego bogactwem we wszystkie surowce.

Kosmiczne ziarna Yggdrasill cz.2

Kosmiczne ziarna Yggdrasill cz.2

Wawrzyniec Podrzucki.
Cena: 27.50 zł

Połączenie klasycznej powieści przygodowo-sensacyjnej z najlepszymi tradycjami SF. Po długiej wędrówce Thomas Farquahart dociera wreszcie do Cytadeli - siedziby Ruchu na Rzecz Odnowy. Okazuje się jednak, że w oczekiwaniu na kataklizm dawni przyjaciele Gerharda podzielili się na frakcje i toczą właśnie bezpardonową walkę o władzę.

Porucznik

Porucznik

Rick Shelley.
Cena: 18.50 zł

Kontynuacja powieści Kadet. Kiedy Lona Nolana wydalono z Akademii, kształcącej oficerów Ziemskich Sił Zbrojnych, myślał, iż jego marzenia legły w gruzach. Otrzymał jednak drugą szansę - w szeregach Korpusu Najemników Dirigentu może dalej poznawać tajniki wojennego rzemiosła. Przeszedwszy chrzest bojowy podczas swojej pierwszej kampanii.

Jazz Miasta Królowej

Jazz Miasta Królowej

Kathleen Ann Goonan.
Cena: 33.50 zł

W świecie z niezbyt odległej przyszłości promieniowanie kosmiczne uniemożliwia komunikację radiową, przez co dochodzi do niemal całkowitej izolacji rozsianych po świecie społeczności. Zastosowanie nanotechnologii doprowadziło do potwornych wojen, katastrof i wymierania ludności. Młoda Verity, wywodząca się z grupy szejkerów.

Patrzący z ciemności

Patrzący z ciemności

Maria Galina.
Cena: 33.00 zł

Przed milionami lat praprzodkowie zasiali na wielu planetach życie. Teraz Ziemia, opanowując technikę nadprzestrzennych lotów kosmicznych obserwuje te światy. Korpusowi Zwiadowców nie wolno jednak ingerować w życie aborygenów. Ale na jednej z planet ksenolodzy natykają się na dziwną religię i obyczaje.

Rok naszej wojny

Rok naszej wojny

Steph Swainston.
Cena: 33.90 zł

W Wielkiej Brytanii książkę Swainston okrzyknięto najgłośniejszym od ćwierćwiecza debiutem i trzeba to przyznać - całkowicie zasłużenie. Jest to kapitalny, wybuchowy mariaż science fiction, fantasy i literatury grozy. pozwalający uwierzyć, że fantastyka jeszcze nie umarła. Czego tu nie ma! Świat Czterech Krain zamieszkany jest przez Ludzi, Awian, Rhydan, toczących wojnę z Insektami.

Prędkość mroku

Prędkość mroku

Elizabeth Moon.
Cena: 37.50 zł

... bardzo rzadka to science fiction, którą nie zbudowano na fabule kryminału, thrillera, powieści przygodowej czy wojennej, lecz która używa fantastyki do sięgnięcia poza schemat i przyzwyczajenie, w mrok... Jacek Dukaj, autor Innych Pieśni i Perfekcyjnej Niedoskonałości Nowa Fantasyka 4/2005  Prędkość Mroku to oszałamiający.

Taniec z diabłem

Taniec z diabłem

John Ringo.
Cena: 27.00 zł

DWAJ DOWÓDCY, CZŁOWIEK I OBCY, RÓWNI SOBIE GODNOŚCIĄ... Po pięciu latach walk z posleeńskim najeźdźcą z ludzkiej cywilizacji pozostała zaledwie garstka wysoko uprzemysłowionych dolin, których mieszkańcy prześcigają się w tworzeniu coraz to potężniejszych wojennych machin, mających stawić czoła znienawidzonemu wrogowi.