e-mail sitemap strona główna

Linki:

Książki - Space Opera


Obcy brzeg

Obcy brzeg

C.S. Friedman.
Cena: 35.00 zł

Podróże z prędkościami nadświetlnymi to pewna śmierć. Kosmos zna wiele historii zaginionych statków, załóg wymordowanych podczas skoku, oszalałych rozbitków bredzących o bestiach, które pożerają ludzkie dusze. Tylko Gueranie z Gildii wiedzą, jak bezpiecznie przemieszczać się tam, gdzie innych czeka zagłada.

Ogień z nieba

Ogień z nieba

C.J. Cherryth.
Cena: 29.00 zł

Pajęczyna gwiazd rozciąga się coraz szerzej... Przemierzają ją statki i informacje. W sercu pajęczyny znajduje się gwiazda - Wspólnota. Najcenniejszy skarb ukryty jest w jeziorze słońc...  Okładka: miękkaLiczba stron: 443ISBN: 83-89004-30-5Rok wydania: 2002Wydawca: MAG Wydawnictwo Jacek Rodek.

Otchłań w niebie

Otchłań w niebie

Vernor Vinge.
Cena: 49.00 zł

Do układu Trilandu dotarły sygnały z okolic gwiazdy OnOff. Ich natura wskazywała, że są wytworem istot o zaawansowanej technologii. W stronę OnOff ruszają dwie floty międzygwiezdne - Queng Ho i Emergentów. Queng Ho to kupcy, natomiast o Emergentach niewiele wiadomo oprócz tego, że na ich planecie panują tyrańskie rządy.

Punkt potrójny

Punkt potrójny

C.J. Cherryh.
Cena: 30.50 zł

Punkt Potrójny to miejsce w głębokim kosmosie, będące swoistym punktem przerzutowym w nadprzestrzeń. Tu można robić nielegalne interesy, tu rządzą piraci i zmora z Wojen Kampanii - pozostałości po Flocie Maziana.  ISBN: 83-88431-50-1Rok wydania: 2003Wydawca: Solaris.

Ksiega Krótkiego Słońca. Tom 1: Na wodach błękitu

Ksiega Krótkiego Słońca. Tom 1: Na wodach błękitu

Gene Wolfe.
Cena: 27.00 zł

Tom pierwszy trylogii Księga Krótkiego Słońca, a zarazem kontynuacja ostatniej tetralogii autora. Napisana błyskotliwym językiem, pełna znaczeń historia science fiction. Lądowniki z Whorla dawno już wylądowały na Błękicie. Ludzie pozakładali nowe miasta, zaczęli nowe życie. Głównym bohaterem Na wodach Błękitu jest Róg, narrator Księgi długiego słońca.

Upadek imperium strachu Praxis

Upadek imperium strachu Praxis

Walter Jon Williams.
Cena: 27.00 zł

Potęga Shaa przetrwała dziesięć tysiącleci. Dziesięć tysięcy lat terroru, ucisku i brutalnych praw, opartych na ideach Praxis - zbiorze zasad, narzuconych przez Shaa innym podbitym cywilizacjom. Jednak gdy nieśmiertelni Shaa zrozumieli, że życie wieczne to wielki błąd, a ich niezwykle pojemne i inteligentne.

Kupcy Wenusjańscy i inne opowieści. Piąty tom Sagi o Heechach.

Kupcy Wenusjańscy i inne opowieści. Piąty tom Sagi o Heechach.

Frederic Pohl.
Cena: 27.00 zł

Cykl Gateway, składający się z tomów Brama do gwiazd, Za błękitnym horyzontem zdarzeń, Spotkanie z Heechami, Kroniki Heechów i książki, którą, Drogi Czytelniku, trzymasz teraz w ręku, przyniósł autorowi wielką popularność i jest uważany za jeden z najważniejszych w dziejach science fiction. Opowiada historię najbliższej przyszłości ludzkości.

Widmo Alchemika. Konsolidacja

Widmo Alchemika. Konsolidacja

Peter F. Hamilton.
Cena: 37.00 zł

Kontynuacja spektakularnej Dysfunkcji rzeczywistości, galaktycznej space opery, która uczyniła Petera F. Hamiltona jednym z czołowych twórców światowej fantastyki. Odwieczny duch zagłady wyrywa się z Lalonde i burzy spokój Konfederacji. Ci, którzy mu się poddali, otrzymali moc niemal boską, nie kierują się jednak przykazaniami Ewangelii, bezlitośnie podbijając kolejne przyczółki cywilizacji.

Słoneczna loteria

Słoneczna loteria

Philip Dick.
Cena: 23.00 zł

Jest rok 2023. Ludzi opanowuje szaleństwo gry: najpierw nagrodą loteryjną są luksusowe artykuły, a w końcu - władza i prestiż. Wszystkim, nawet wyborem najważniejszego czloweika w całym Układzie Słonecznym - Lotermistrza - rządzi ślepy traf. Ted Benteley, młody biochemik, jest jednym z nielicznych, którzy próbują się przeciwstawić szaleńczemu chaosowi bezdusznej machiny.

Tańce na śniegu

Tańce na śniegu

Siergiej Łukjanienko.
Cena: 32.50 zł

Życie na planecie Kopalnia nie jest łatwe. ciężka, nie dająca satysfakcji praca, i nieustanna troska o niepewne jutro - oto dzień codzienny mieszkańców planety, na której żyć można jedynie pod kopułą ochronną...  ISBN: 83-05-13340-0Rok wydania: 2004Wydawca: Książka i Wiedza.

Widmo alchemika. Konflikt

Widmo alchemika. Konflikt

Peter F. Hamilton.
Cena: 37.00 zł

Druga część drugiego tomu cyklu zapoczątkowanego Dysfunkcją rzeczywistości. Dusze dawno zmarłych ludzi w zastraszającym tempie wdzierają się do materialnego wszechświata. Kradnąc żywym ciała, organizują się pod wodzą osób znanych z kart historii. Flota Konfederacji, mimo coraz trudniejszej sytuacji.

Czaszka na niebie tom2: Imperium ponad wszystko

Czaszka na niebie tom2: Imperium ponad wszystko

Nik Pierumow.
Cena: 37.90 zł

Federacja Trzydziestu planet rośnie w siłę, ludzie jej przywódczyni poczynają sobie coraz bezczelniej, w jednym za zbuntowanych sektorów trwają zaciekłe walki, powraca groźba biomorfów. Rusłan Fatiejew, oficer armii imperialnej, zostaje wysłany z tajną misją na ojczysta planetę. Nowy Krym należy teraz do Federacji, spełniło się marzenie jego mieszkańców o niepodległości.

Atalaya - Wojownicy

Atalaya - Wojownicy

Jaga Rydzewska.
Cena: 25.50 zł

Nowa powieść z gatunku space-opera napisana jest z rozmachem, jakiego nie powstydziłby się sam Alfred Bester. W odległej przyszłości ludzkość opanowała już całą Galaktykę i próbuje sięgać dalej. Cywilizacja ziemska jest ekspansywna, lecz zdegenerowana. Władzę sprawują neurikomy, które wyewoluowały z komputerów n-tej generacji - obywatele abiotyczni.

Zasady Walki

Zasady Walki

Elizabeth Moon.
Cena: 23.00 zł

Urodzone przyjaciółki... Esmay Suiza i Brun Meager mogłyby być przyjaciółkami - obie są błyskotliwe, odważne i lubiane. Jednak prawdziwa przyjaźń wcale nie rodzi się łatwiej niż prawdziwa miłość. Brun uważa Esmay za nadętą i sztywną, a Esmay widzi w Brun zepsutą bogatą panienkę, która próbuje poderwać Barina Serrano, jej prawdziwą miłość.

Zmiana Dowództwa

Zmiana Dowództwa

Elizabeth Moon.
Cena: 23.00 zł

Wszechświat się rozpada Odmłodzeńcy boją się niepokojów wywołanych złymi lekami. Chcą mieć pewność, że nic nie przeszkodzi im w pogoni za długim życiem – lub zyskami z obiecywania go innym. Sąsiednie państwa boją się ekspansji Familii Regnant, napędzanej szybkim wzrostem populacji i wydłużaniem się czasu życia.