e-mail sitemap strona główna

Linki:

Książki - Historia alternatywna


Czerwone dywany, odmierzony krok

Czerwone dywany, odmierzony krok

Rafał A. Ziemkiewicz.
Cena: 18.90 zł

Książka jest swoistego rodzaju wizją przyszłej Europy i Polski, jest to spojrzenie apokaliptyczne, gdyż rzeczywistość, która nadejdzie, będzie zmierzchem świata. Już teraz rozpadają się banki, bankrutują rządy, narastają konflikty etniczne, religijne i społeczne. O tym wszystkim jest mowa w tej książce.

Noc bezprawia oraz inne szalone opowieści

Noc bezprawia oraz inne szalone opowieści

Marcin Wolski.
Cena: 21.00 zł

W sieci kosmicznej śmieciarki wpada tajemniczy satelita od dwóch tysięcy lat rejestrujący historię ludzkości. Szalony autor przedstawia kolekcję swych nowych szalonych opowieści. Tylko dla czytelników o mocnych nerwach i z poczuciem humoru. ISBN: 83-7054-117-8Rok wydania: 2002Wydawca: SuperNOWA.

Antarktyka

Antarktyka

Kim Stanley Robinson.
Cena: 26.00 zł

Kim Stanley Robinson; autor obsypanej nagrodami trylogii marsjańskiej ( Czerwony Mars; Zielony Mars; Niebieski Mars ); tym razem zainteresował się szóstym; kryjącym najwięcej tajemnic; kontynentem Ziemi. Znany ze swoich ekologicznych i politycznych zainteresowań Robinson stworzył pasjonującą powieść; której bohaterowie zmagają się nie tylko z nieujarzmioną przyrodą; ale również z ludzką głupotą i .

Aksamitny Anschluss

Aksamitny Anschluss

Eugeniusz Dębski.
Cena: 21.00 zł

Niemcy znowu graniczą z Rosją! Na mapie w środkowej części naszego kontynentu zamiast Rzeczypospolitej pojawiają się Protektorat Polens i Awtonomiczeskaja Polskaja Riespublika. Dlaczego nikt nie protestuje, dlaczego wszyscy się na to godzą? Tylko jeden drobny polski biznesmen, przypadkowo wciągnięty w wir wydarzeń, nie może spać spokojnie.

Rekonkwista

Rekonkwista

Marcin Wolski.
Cena: 22.00 zł

Połowa XVII wieku - epoka muszkieterów i piratów, inkwizycji i krwawych wojen. Przed cywilizacją białego człowieka staje widmo zagłady. Potomkowie podbitych przez Corteza Azteków szykują się do krwawej rekonkwisty. Tylko jeden człowiek może stawić im czoło: Alfredo Derossi, zwany il Cane, malarz filozof i obieżyświat.

Wir pamięci. Rozpad połowiczny. Mord założycielski

Wir pamięci. Rozpad połowiczny. Mord założycielski

Edmund Wnuk-Lipiński.
Cena: 31.00 zł

Trylogia o żyjących w totalitarnym zniewoleniu mieszkańcach Apostezjonu to klasyka polskiej fantastyki. Publikowana w latach 1979-89, była ostro cenzurowana i budziła niepokój wśród ówczesnych rządców Polski. Autor bezlitośnie pokazywał, do czego doprowadzić muszą wszelkie próby eksperymentowania na żywej tkance społecznej.

Pies w studni

Pies w studni

Marcin Wolski.
Cena: 21.00 zł

Marcin Wolski: Olśnienie przyszło nagle. Oto zdałem sobie sprawę, co drażni mnie w większości amerykańskich produkcji literackich i kinowych z pogranicza fantastyki i horroru. Oto okazuje się, że z małymi wyjątkami głównym wrogiem współczesnego człowieka jest zawsze prawica, a ściślej - sam Pan Bóg i jego przyjaciele.

Walc stulecia

Walc stulecia

Rafał A. Ziemkiewicz.
Cena: 23.50 zł

Nowa powieść Ziemkiewicza, wyróżniona tegoroczna nagrodą im. Janusza Zajdla. Ziemkiewicz jest także laureatem nagrody Sfinksa i dorocznej nagrody Europejskiego Stowarzyszenia SF dla najlepszego twórcy naszego kontynentu (tylko dwóch polskich pisarzy zostało uhonorowanych tym wyróżnieniem - Ziemkiewicz i Sapkowski).

Jesienne wizyty

Jesienne wizyty

Siergiej Łukianienko.
Cena: 24.00 zł

W świecie realnym, współczesnej Moskwie, pojawiają się tajemnicze postacie z innej przestrzeni. Rozpoczyna się pasjonująca walka o przyszłość Ziemi i jej mieszkańców. Czy idee Siły, Władzy, Nauki, Rozwoju będą silniejsze od Sztuki i Miłości? Pasjonująca powieść mistrza fantasy i SF, rosyjska literatura wielkiego formatu.

Apokalipsa według pana Jana

Apokalipsa według pana Jana

Robert J. Szmidt.
Cena: 25.00 zł

Kontynuacja opowiadania Ognie w ruinach Wrocław trzy lata po wyniszczającej wojnie nuklearnej. Kilka tygodni po śmierci pierwszych emisariuszy, do miasta rządzonego żelazną ręką Burmistrza Sobieszczuka wyruszają pancerne kolumny z Bastionu. Tym razem jednak, na Rynku, w cieniu ruin Ratusza, doborowe oddziały żołnierzy stają przed tłumem chorych, wynędzniałych ofiar atomowej pożogi.

Krople światła

Krople światła

Rafael Marin.
Cena: 29.50 zł

Ziemią i ludzkością włada potężny komputer zwany Nowym Jorkiem. Jedyną słuszną ideologią jest podbój i ekspansja. Marzenia o wolności jednostki są dławione w zarodku. Ludzie walczą na froncie lub pracują w ogromnych fabrykach, wolny czas spędzając pod dyktando Nowego Jorku. Hamlet chce zostać poetą i opisywac Podbój.

Siwobrody

Siwobrody

Brian W. Aldiss.
Cena: 27.50 zł

Zabawy z bronią atomową na orbicie okołoziemskiej kończą się Wypadkiem.Ziemia zostaje napromieniowana. Efektem jest bezpłodność wielu ssaków, w tym... człowieka. Padają rządy, wybucha anarchia, toczą się wojny o każde narodzone po Wypadku dziecko, choćby najbardziej zdeformowane. Mijają lata, ludzkość topnieje w oczach, starzejąc się.

Mistyczna róża. Tom 3 Celtyckich Wypraw Krzyżowych

Mistyczna róża. Tom 3 Celtyckich Wypraw Krzyżowych

Stephen Lawhead.
Cena: 39.00 zł

Caitriona, dzielna i piękna panna, urodzona wśród wzgórz Szkocji, dowiaduje się, że została odnaleziona Mistyczna Róża, Święty Graal. Postanawia go zdobyć, nim wpadnie on w ręce śmiertelnego wroga jej ojca. Jest on dowódcą templariuszy. W górach Hiszpanii dziewczyna stawi czoło de Bracineaux i pozna budzącą grozę potęgę Mistycznej Róży.

Inne okręty

Inne okręty

Romuald Pawlak.
Cena: 23.00 zł

Pierwsza próba podboju państwa Inków zakończyła się klęską. Francisco Pizarro padł w bitwie pod Saran, a konkwistadorzy zostali krwawo odparci. Nieliczni Europejczycy osiedli na wybrzeżu, ale Inkowie okazali się zdumiewająco odporni na pokusy zachodniej cywilizacji i próby nawracania. O przyszłości Nowego Świata rozstrzygnie więc miecz.

Czarny krzyż. Tom 2 Celtyckich Wypraw Krzyżowych

Czarny krzyż. Tom 2 Celtyckich Wypraw Krzyżowych

Stephen Lawhead.
Cena: 39.00 zł

Wielka Krucjata odbyła się tak dawno, że już o niej zapomniano. Tak sądzi Duncan, którego ojcem był Murdo, aż do chwili, gdy zjawia się jego zaginiony przed laty krewny. To powracający w ojczyste strony stryj. Pokryty bliznami i duchowo wypalony w następstwie spędzonych na Ziemi Świętej lat opowiada o skarbach, których bogactwo przechodzi wszelkie wyobrażenie.

Zombi Lenina

Zombi Lenina

Wojtek Sedenko.
Cena: 29.90 zł

W drugiej po Wilczej krwi - antologii prezentującej najnowsze hity rosyjskiej fantastyki, tematem przewodnim jest stosunek pisarzy do najnowszej historii Rosji.  KIR BUŁYCZOW Instrument dla cudownego dziecka ostatnie opowiadanie z cyklu o Wielkim Guslarze  MARINA i SIERGIEJ DIACZENKO Spalona wieża nagroda Interpresskon 1999 dla najlepszej noweli  ANDRIEJ ŁAZARCZUK Mumia nagroda Inte.

Dzienny patrol

Dzienny patrol

Siergiej Łukianienko, Władimir Wasiljew.
Cena: 33.00 zł

Dzienny patrol, po wyczerpującaj akcji pojmał Ciemną, która uprawiała magię bez licencji. W czasie pojmania straciła swoją moc. O dziwo zostaje odesłana do obozu młodzieżowego, gdzie może spokojnie zregenerować swoje siły. Spotyka tam przystojnego Igora. On nie wie, że Alicja jest wiedźmą, a czego ona nie wie o nim.

Na zdrowie

Na zdrowie

Fabrice Colin.
Cena: 25.00 zł

Akcja toczy się w mieście Newdon (Londyn w innej rzeczywistości), gdzie żyją ludzie, elfy, krasnoludy, gnomy, żywe trupy, smoki i inne dziwne stworzenia. Newdon nie ma przeszłości, żyjące tam istoty nie mają korzeni, nie mają wspomnień, nie znają innych miast. Newdon jest wyizolowany, zasnuty wieczną mgłą, niewyraźny, jakby niedbały szkic pisarza.

Amerykańscy bogowie

Amerykańscy bogowie

Neil Gaiman.
Cena: 30.00 zł

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach - wszystko wskazuje na zdradę małżeńską.

Boże Monarchie. Tom 2: Królowie heretycy

Boże Monarchie. Tom 2: Królowie heretycy

Paul Kearney.
Cena: 26.00 zł

Akcja książki rozgrywa się w alternatywnym do naszego świecie, imperium podobnym do Europy u schyłku XV wieku, które zagrożone jest najazdem agresorów zewnętrznych oraz wewnętrznym rozbiciem na tle religijnym. Niegdyś potężne imperium zachodu upada. Najechane przez muzułmańskie hordy Murduku, pogrąża się w krwawej wojnie i chaosie.

Czartoria. Kraina Kuhailana

Czartoria. Kraina Kuhailana

Krzysztof Czarnota.
Cena: 22.00 zł

To historia o legendarnych wojennych koniach, których już nigdzie nie ma, a w jednym miejscu jeszcze są. O prawdziwych rycerskich mężczyznach, których już dzisiaj nie ma, a w jednym miejscu jeszcze są. I o Rzeczypospolitej jak z kart Trylogii, której już dawno nie ma, a w jednym miejscu jeszcze jest.

Król Artur

Król Artur

Frank Thompson.
Cena: 23.00 zł

Król Artur, opowieść przedstawiająca prawdziwą historię króla Artura i rycerzy Okrągłego Stołu, bardziej skupia się na prawdzie historycznej, niż na mitach, legendach i baśniach. Film, na podstawie którego została napisana, w lipcu 2004 roku wszedł na ekrany polskich kin.  ISBN: 83-241-1677-XRok wydania: 2004Wydawca: Amber.

Graal. Pendragon tom 5

Graal. Pendragon tom 5

Stephen Lawhead.
Cena: 30.90 zł

Piąty tom cyklu Pendragon. Susza, zaraza i wojna spustoszyły Wyspę Potężnych, a król Artur wyszedł z tej wojny głęboko zraniony na duszy i ciele. Jednak przeżył i odzyskał swoją dawną moc, a stało się to za przyczyną tajemniczej relikwii uświęconej Krwią Chrystusa - Świętego Graala. Artura nie zadowala własne ozdrowienie.

Sejsmiczna pogoda

Sejsmiczna pogoda

Tim Powers.
Cena: 45.00 zł

Jest Król na Zachodzie. Scott Crane chronił Zachodnie Wybrzeże USA od chwili, gdy w 1990 roku objął tron nadprzyrodzonego królestwa. Wraz z Dianą, swoją żoną, dba o stan kraju i pomyślność jego mieszkańców. Teraz jednak leży martwy, z harpunem wbitym w gardło, chociaż jego ciało nie ulega rozkładowi.

Grawilot

Grawilot "Cesarzewicz"

Wiaczesław Rybakow.
Cena: 27.00 zł

Książka przedstawia Rosję, w której nie doszło do rewolucji październikowej, w Europie nie było I wojny światowej, a komunizm jest jednym z wyznań religijnych... W imperium rosyjskim dochodzi do zamachu na następcę tronu - konstruktora grawilotów... Pierwsze ślady prowadzą do komunistów...  ISBN: 83-05-13361-3Rok wydania: 2004Wydawca: Książka i Wiedza.

Wojna runów

Wojna runów

Marcin Mortka.
Cena: 28.50 zł

Jest wiosna roku 1940 i hitlerowska machina wojenna rozkręca się coraz szybciej. W fiordach Norwegii pojawiają się okręty Kriegsmarine, a żołnierze w mundurach koloru feldgrau bez trudu zajmują coraz większe połacie kraju. Iskierka nadziei tli jeszcze na dalekiej, pogrążonej w mrokach zimy Północy, gdzie alianci desperacko próbują przyjść z pomocą słabnącym Norwegom.

Władca mórz

Władca mórz

Siergiej Siniakin.
Cena: 34.90 zł

Siergiej Siniakin to neizwykle popularny pisarz rosyjski, tworzący nowele i krótkie opowieści osadzone w realiach rosyjskiej prowincji, okraszone sporą dawką przaśnego humoru, ironii z zachodzących tam przemian, wypełnione postaciami rodem z bułhakowskich fars.  Piotr I Wielki otrzymuje od swoich budowniczych prezent - drewnianą łódź podwodną, którą wykorzystuje w wojnie ze Szwedami.