e-mail sitemap strona główna

Linki:

Kategoria: Horror, thriller


Letnia noc

Dan Simmons
Cena: 39.00 zł

Letnia noc

Autor "Hyperiona" i "Trupiej pociechy", zdobywca Hugo, Nagrody im. Brama Stokera i Nagrody "Locusa", przedstawia wstrząsającą opowieść o młodości, lęku i grozie.


Latem roku 1960 ktoś - albo c o ś - prześladuje dzieci w miasteczku Elm Haven. Z niedostrojonych odbiorników przemawiają tajemnicze głosy, nie wiadomo skąd i dlaczego zrywa się porywisty lodowaty wiatr, w ziemi pojawiają się zagadkowe otwory o krwawych krawędziach. Wszystko wskazuje na to, że ośrodkiem tych zdumiewających zjawisk jest Old Central - stara, nieczynna już szkoła tkwiąca w środku miasteczka jak robiejący wrzód, od którego zaczęła się zaraza grozy i śmierci, zataczająca coraz szersze kręgi. Kiedy w nocy rozlega się bicie milczącego od wielu lat dzwonu o ponurej, tragicznej historii, dzieci i ich rodzice wiedzą, iż oto skończył się czas niewinności i zabawy a nadeszła pora, by zmierzyć się z potwornościami, których istnienia wcześniej nawet się nie domyślali.


"Letnia noc" z pewnością należy do najlepszych powieści grozy, jakie czytałem w ciągu minionych pięciu lat. To poruszająca, wspaniale napisana historia pięciu chłopców, którzy pewnego upalnego lata muszą stawić czoło śmiertelnemu, trudnemu do zrozumienia zagrożeniu. Simmons pisze jak czarodziej, w doskonałych proporcjach mieszając grozę, tajemnicę i słodką nostalgię za młodością. Ta książka przerasta nawet "Księgi krwi" Barkera. Jestem nią oczarowany.

Stephen King
Cena: 39.00 zł


Pozostałe z kategorii: Horror, thriller

Pewnego razu (37.90zł)
Letnia noc (39.00zł)
Strefa sprawiedliwości (26.50zł)