e-mail sitemap strona główna

Linki:

Książki - Sensacja, kryminał


Stochastyk

Stochastyk

Robert Silverberg.
Cena: 4.38 zł

Nowy Jork. Ostatnie miesiące XX wieku. Lew Nichols-ekspert w dziedzinie prognozowania przyszłości-osiągnął pozycję szarej eminencji. Praca zawodowa i małżeństwo z piękną Hinduską układały się pomyślnie, dopóki nie pojawił się stary, niepozorny człowiek-Martin Carvajal. ISBN: 83-85730-20-6Rok wydania: 1994Wydawca: GORD Wydawnictwo.

Złote wybrzeże

Złote wybrzeże

Kim Stanley Robinson.
Cena: 29.39 zł

Jim McPherson żyje myslami o przeszłości. Jego ojciec, Dennis, specjalista od techniki lotniczej i kosmonautycznej, pracuje nad rozwojem nowych środków obronnych dla wojska. Jim ignoruje jego pracę od chwili, kiedy z nudów staje się terrorystą. Rozbieżne od bardzo dawna losy ojca i syna w końcu splatają się, prowadząc do konfliktu.

Kości Jowisza

Kości Jowisza

Faye Kellerman.
Cena: 9.84 zł

Doktor Emil Euler Ganz był światowej sławy astrofizykiem o nieposzlakowanej reputacji. Któregoś dnia nagle zniknął. Przez dekadę nikt nie znał miejsca pobytu, aż niespodziewanie powrócił jako Ojciec Jowisz, założyciel pseudonaukowej sekty- Zakonu Pierścieni Boga. Latami rządził setkami wyznawców zarówno za pomocą natchnionych słów.

Nadciąga burza

Nadciąga burza

Marek Żelkowski.
Cena: 19.90 zł

Kolejna książka autorów Reliktu i Relikwiarza, a także Zabójczej fali. Cywilizacja, która kwitła tysiąc lat temu, by potem w tajemniczy sposób zniknąć. Lud, który budował drogi, choć nie znał koła, który poznaczył krajobraz amerykańskiego Południowego Zachodu mnóstwem naskalnych siedlisk, latarni, miejsc kultu i planetariów; którego współcześni archeolodzy wciąż nie do końca rozumieją.

Kod jedwabiu

Kod jedwabiu

Paul Levinson.
Cena: 30.00 zł

Co łączy eksperymenty Amiszów nad wyhodowaniem roślin zawierających leki, cuda biotechnologii z chińską wyprawą w VIII wieku do Europy w poszukiwaniu mitycznych śpiewaków? Zagadkę kodu jedwabiu rozwiązuje doktor Phil... ISBN: 83-88431-71-4Rok wydania: 2003Wydawca: Solaris.

Zabójcze powietrze

Zabójcze powietrze

Andrew Taylor.
Cena: 27.00 zł

Wielka Brytania w dziesięcioleciu przypadającym po drugiej wojnie światowej: z jednej strony nostalgia za okresem imperialnym, z drugiej - pęd ku nowoczesności. Lydmouth to malownicze miasteczko leżące przy granicy Anglii z Walią: ruiny starego zamku i budynki sięgające czasów króla Jerzego. W tygodniu poprzedzającym Dzień Pamięci przybywa do niego dziennikarka Jill Francis.

OPĘTANIE. Powieść o czasach ostatecznych

OPĘTANIE. Powieść o czasach ostatecznych

Tim Jerry B. LaHaye Jenkins.
Cena: 31.92 zł

Światowy dyktator Carpathia, zostaje zamordowany. Tajne służby prowadzą dochodzenie, jednak rząd Globalnej Wspólnoty nie publikuje prawdziwych wyników śledztwa. Agenci rządowi aresztują rodziny osób oficjalnie podejrzanych i prowadzą przesłuchania w straszliwych mękach, by wydobyć informacje o działaczach Opozycji Ucisku.

Cichy Joe

Cichy Joe

Jefferson T. Parker.
Cena: 26.00 zł

Chociaż przystojną skądinąd twarz Joe'go Trony znaczą blizny po tragedii z dzieciństwa, nie jest to jego jedyny problem. Adoptowany przez Willa Tronę, charyzmatycznego polityka hrabstwa Orange, który wyczuł jego mroczny potencjał, Joe został porwany przez wir władzy i strachu, towarzyszący karierze przybranego ojca.

Oko

Oko

Zbigniew Batko.
Cena: 21.00 zł

Kto raz otworzy oko, już go nie zamknie, Dbaj o wygląd - bądź miły dla oka! Spójrz prawdzie w oko!  Rejs luksusowym liniowcem, katastrofy morskie, powietrzne i lądowe, zdumiewające wynalazki, pożary i kataklizmy, dwie rewolucje, szokująca erotyka, ucieczki i pogonie, egzotyczna wyspa, pustynie i puszcze.

Ekspiacja

Ekspiacja

Marcin Wolski.
Cena: 23.00 zł

Tajemniczy zbieg z hospicjum przekazuje młodemu wikaremu z podwarszawskiej parafii informację o dysku CD, zawierającym wiedzę o wszystkich tajemnicach PRL-u i jego spadkobiercach, a także dane mogące zachwiać ościennym imperium. Ksiądz Sulewski początkowo nie wierzy w opowieść mężczyzny, przedstawiającego się jako pamiętacz.

Pasza-Zade. Arabska Pierwsza.

Pasza-Zade. Arabska Pierwsza.

Jon Courtenay Grimwood.
Cena: 31.50 zł

Sensacyjna historia, opowiedziana w najlepszym, chandlerowskim stylu, rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Prusy, Austro-Węgry i Imperium Osmańskie wygrały pierwszą wojnę światową. Grimwood czerpie pełnymi garściami z tradycji czarnego kryminału, włączając elementy cyberpunku i steampunku.

Agent dołu Diabelska dogrywka

Agent dołu Diabelska dogrywka

Andrzej Wolski.
Cena: 23.94 zł

Meff Fawson był normalnym, lubiącym się zabawić facetem. Pracownikiem dobrze notowanego na giełdzie konsorcjum, specjalistą od opakowań do opakowań. Do dnia kiedy dowiedział się, że jest ostatnim przedstawicielem diabelskiego rodu i że jego matka, Abigail, była w prostej linii potomkinią jednej ze spalonych w Salem czarownic.

Poziom śmierci

Poziom śmierci

Lee Child.
Cena: 26.00 zł

Margrave to małe, senne miasteczko w Georgii, które ożywa tylko popołudniami, gdy dzieci wychodzą ze szkoły. Sprawia jednak dziwne wrażenie - jest zbyt idealne. Tak idealne, że aż budzi grozę. Trawniki są tu równo przystrzyżone i gładkie niczym aksamit, drzewa wyglądają, jakby przed chwilą zrobiono im manicure.

Umrzeć próbując

Umrzeć próbując

Lee Child.
Cena: 25.40 zł

Ulica Chicago w palącym słońcu. Jack Reacher, w czasie swej wędrówki donikąd, spotyka atrakcyjną, młodą kobietę - utykającą, z trudem radzącą sobie z kulami, samotną. Oczywiście zatrzymuje się, by zaoferować pomocną dłoń, a gdy oboje odwracają się, widzą parę pistoletów wymierzonych w swoje żołądki. Przykuty do kobiety.

Trylogia Barokowa. Tom 1: Żywe srebro, część 1

Trylogia Barokowa. Tom 1: Żywe srebro, część 1

Neal Stephenson.
Cena: 25.00 zł

- Uwielbiam powieści! - wykrzykuje Gottfried Wilhelm Leibniz w nowej powieści Neala Stephensona. - Można je zrozumieć, nie myśląc za wiele Żywe srebro to przełomowa powieść odkrywająca moment narodzin współczesnej cywilizacji Zachodu, kiedy następował odwrót od alchemii i powstawały podstawy współczesnej nauki.

IV Rzeczpospolita

IV Rzeczpospolita

Grzegorz Mathea.
Cena: 27.93 zł

Grupa uzbrojonych terrorystów atakuje Sejm w momencie zaprzysiężenia nowego prezydenta RP. Elity polityczne, znajdując się w sytuacji ekstremalnej, pokazują swoje prawdziwe oblicze...  wydawnictwo: SuperNOWA, Czerwiec 2005ISBN: 83-7054-172-0liczba stron: 342wymiary: 120 x 200 mmokładka: miękka.

Lilith

Lilith

Alina Reyes.
Cena: 28.00 zł

Lilith to kobieta wolna, stworzona dużo wcześniej od Ewy, która jest kobietą podległą mężczyźnie. Od dawna już wygnana pomiędzy demony, Lilith nawiedza sny i marzenia mężczyzn. Pojawia się dziś ponownie jako paleontolog, dyrektorka muzeum Historii Naturalnej w Lone. Dzięki chirurgii plastycznej staje się najpiękniejszą z istot.

Obrońcy Wachlarza . Tom 1: Wirus mroku

Obrońcy Wachlarza . Tom 1: Wirus mroku

Wasilij Gołowaczew.
Cena: 24.90 zł

Wasilij Gołowaczew to trudno wytłumaczalny fenomen czytelniczy w Rosji. Jego książki sprzedały się dotąd w nakładzie 16 milionów egzemplarzy, a sama trylogia Obrońcy Wachlarza w nakładzie półtoramilionowym. Gołowaczew pisze książki z pogranicza fantastyki, ezoteryki, mnóstwo w nich filozofii wschodu i sztuk walki wręcz.