e-mail sitemap strona główna

Linki:Boże monarchie. Tom 3: Żelazne wojny

Paul Kearney
Cena: 23.50 zł

Boże monarchie. Tom 3: Żelazne wojny

Żelazne wojny (cytat z "Henryka VIII" Wiliama Szekspira) to trzeci tom ekscytującej podróży poprzez czas i wyobraźnię znanego cyklu heroic fantasy "Boże Monarchie" Paula Kearneya. W jego skład wchodzą Wędrówka Hawkwooda , Królowie heretycy , Żelazne wojny , The Second Empire i Ships from the West.

 

Akcja książki rozgrywa się w alternatywnym do naszego świecie, imperium podobnym do Europy u schyłku XV wieku, które zagrożone jest najazdem agresorów zewnętrznych oraz wewnętrznym rozbiciem na tle religijnym.

 W poprzednich tomach...

 

Niegdyś potężne imperium upada. Najechane przez muzułmańskie hordy Murduku, pogrąża się w krwawej wojnie i chaosie. Pada święte miasto Aekir. Płoną świątynie i wioski. Jedyna nadzieja zdaje się spoczywać w rękach Richarda Hawkwooda, żeglarza, który postanawia przemierzyć zachodni ocean i odnaleźć legendarny kontynent - kontynent, na którym mogliby schronić się ludzie uciekający przed hordami Murduku. Zanim jednak schronienie zostanie odnalezione, Hawkwood musi odbyć wędrówkę, z której nikt przed nim nie wrócił z życiem.

 

W trzecim tomie... Gdy wrogowie stają naprzeciwko siebie na kontynencie rozdartym wojną, prawda zalśni oślepiającym blaskiem.

 

Trzy spośród pięciu toczących ze sobą wojnę ramusiańskich królestw, trzech królów heretyków nie chce uznać nowego pontyfika. Walczący o odzyskanie tronu Abeleyn z Hebrionu odnosi straszliwe rany, z powodu których zapada w śpiączkę, czyniąc królestwo bezbronnym wobec knowań tych, którzy są mu najbliżsi.

 

Tymczasem na wschodzie Corfe Cear-Inaf, jedyny żołnierz, który ocalał z merduckiego ataku na Aekir, awansował na dowódcę niezależnego oddziału, ale jeden akt nieposłuszeństwa stworzy jego legendę -albo okryje jego nazwisko niesławą. Złe wpływy nieśmiertelnego zmiennokształtnego Aruana przeszączają się do Pięciu Królestw ze straszliwego nowego świata położonego na zachodzie. Ktoś zawiera pakt z czarodziejem, by uzdrowić króla Abeleyna - bez względu na cenę.

 

To jedna z najlepszych powieści przygodowych ostatnich lat. Czyta się ja z największa przyjemnością.

 

Trzy wcześniejsze powieści młodego Irlanczyka, The Way to Babylon (1992), A Different Kingdom (1993) i Riding the Unicorn (1994), to fantasy rozgrywające się w naszym świecie w epoce średniowiecza.

 

"Boże monarchie" to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników heroic fantasy.

 

ISBN: 83-89004-77-1

Rok wydania: 2004

Wydawca: MAG Wydawnictwo Jacek Rodek
Cena: 23.50 zł


Pozostałe z kategorii: Boże Monarchie (Paul Kearney)

Boże monarchie. Tom 3: Żelazne wojny (23.50zł)
Boże Monarchie. Tom 4: Drugie Imperium (24.00zł)
Boże Monarchie. Tom 5: Okręty z Zachodu (25.00zł)
Boże Monarchie. Tom 1: Wyprawa Hawkwooda (27.00zł)